Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Trhy dnes: Jüan, Trump a payrolls

06.01.2017 | 13:35 0 Komentářů

Čínský jüan se v dnešním obchodování propadl a téměř vymazal zisky z průběhu týdne; Donald Trump útočí na Twitteru; Data z amerického trhu práce.

V ranním obchodování vyvolal rozruch pád čínského jüanu o 0,6 %, offshore jüan oslabil dokonce o 1 %. Téměř tak vymazal středeční zisky a o dalším vývoji se živě spekuluje, po zprávách že čínské autority si nadále lámou hlavu s kapitálovými odtoky tlačícími na depreciaci.

Donald Trump si na Twitteru opět nebere servítky a kromě tradičních útoků na Demokratickou stranu či své oponenty naposledy kritizoval automobilku Toyota kvůli plánu na výstavbu nové továrny v Mexiku. V souvislosti s výše zmíněným jüanem se spekuluje že, čínská vláda se připravuje na určitou formu obchodní války s USA.

Dnes čekají trhy data z amerického trhu práce (tradiční nonfarm payrolls), ekonomové očekávají, že ekonomika USA v prosinci vytvořila 175 tis. nových pracovních míst. Přesný údaj se dozvíme ve 14:30 SEČ. Dolar mírně posiluje (EURUSD -0,3 %), zlato od rána drží ztrátu 0,3 % a futures na americké indexy jsou v mírném záporu.

Asijská seance dnes proběhla s mírnými zisky, ztrácely hlavně japonské automobilky (viz Toyota), západoevropské indexy dnes v červeném, výnosy v průběhu týdne mírně klesaly.

Filip Tvrdek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.