Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Trhy dnes: Globální akciové trhy v růstu, bezpečná aktiva níže, první odhady škod po hurikánu Irma

11.09.2017 | 11:54 0 Komentářů

Akciové trhy v pondělí rostou, podpořeny zejména pojišťovnami nebo bankami; zlato, dluhopisy klesají, obavy z testu další zbraně KLDR se nenaplnily, slábnou také rezervní měny (frank, jen); škody po hurikánu Irma, který o víkendu zasáhl západní pobřeží Floridy, se mohou vyšplhat až na 300 mld. dolarů (1,5 % HDP USA).

Akciové indexy se v pondělí vydaly výše, černé scénáře uplynulého víkendu se nenaplnily. K testu další zbraně KLDR nedošlo, hlavní evropské trhy připisují přes procento zisků a daří se zejména pojišťovnám, poté so hurikán Irma oslabil na nejnižší stupeň Saffir–Simpsonovy stupnice (dnes ráno).

Irma během víkendu po zásahu Floridy dosahovala až 4. stupně. Nebezpečí stále trvá, byť do sousední Georgie má živel dorazit pouze jako slabší, tropická bouře. Bez elektřiny se ocitly miliony domácností, hlášeny jsou ztráty na životech nebo první případy rabování. Přesto, že na vyčíslení škod je ještě velmi brzy, podle některých odhadů mohou dosahovat až 300 mld. USD (Accuweather).

Bezpečná aktiva dnes ráno klesají, zlato odepisuje 0,6 %, německý desetiletý výnos na 0,32 %, dolar posiluje, oslabuje např. švýcarský frank.

Zdroj: FT, Bloomberg

Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.