Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Trhy dnes: ECB, Výsledky a Koruna

20.07.2017 | 15:47 0 Komentářů

Dnes zasedala ECB, následná vyjádření nepřinesla překvapení, euro však zaznamenalo téměř půlprocentní rally; Výsledková sezona pokračuje, dnes eBay nebo Microsoft; Koruna balancovala hranici 26,0 EURCZK.

Zasedání ECB nepřineslo větších změn v rámci MP nebo rétoriky. Sazby beze změn, QE potvrzeno za stávajících podmínek do konce letošního roku, samotné tiskové prohlášení se změnilo jen minimálně. Tisková konference se nesla spíše v holubičím tónu, inflace zůstává utlumená, ekonomický růst se na jejím vývoji zatím plně neprojevil. Podle prezidenta ECB Maria Draghiho je stále zapotřebí velmi podstatné míry prorůstové měnové politiky. Inflace dle banky poroste pouze postupně. Rada ECB blíže nediskutovala ukončení QE a rozhodla se jej časově nespecifikovat. Draghi zdůraznil, že hlavním kritériem při rozhodování stále je a bude inflace a cíl banky.

Včera i dnes přicházely výsledky společností, např. American Express, Qualcomm nebo dnes SAP a skupina Philip Morris. Večer lze očekávat Visa, Microsoft či eBay.

Zajímavý vývoj byl patrný i na české koruně, která se dotkla hranice 26,0 Kč za euro. Denní minimum bylo 25,995 EURCZK, dále cenový vývoj nepustila zejména sílící evropská měna.

Filip Tvrdek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.