Neděle 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Trhy dnes: Dolar drží silné hodnoty, trhy ve svátečním módu

21.12.2016 | 13:01 0 Komentářů

Dolar a americké výnosy zůstávají hlavním tématem obchodování, Dow Jones v úterý uzavřel jen těsně pod hranicí 20 000 bodů. Evropské indexy se dnes noří do záporných hodnot.

Z akciových trhů se tento týden daří zejména USA a mírně Asii. Nikkei 225 se dnes dotkl ročních maxim, a rally v USA jistě není třeba dále zmiňovat. Evropa se potýká se zprávami z italského bankovního sektoru. Do nálady se také promítl útok v Berlíně, trhy v úterý klesaly, prudká reakce však neproběhla.

Americký dolar je dnes mírně slabší (EURUSD +0,18 %), stále se však drží na dohled dlouhodobých maxim. Ropa se dnes pohybuje mírně výše, roste již čtvrtou seanci po sobě. Zlato (+0,14 %) má problémy odlepit se od hranice 1130 USD za unci, jeho cena v posledním měsíci klesala a nepříliš přesvědčivě reaguje na negativní zprávy, které by za normálních okolností způsobily růst. Výnosy státních dluhopisů vyspělých zemí dnes mírně klesají (ceny rostou).

Na trzích se před koncem roku za snížené likvidity dá očekávat vybírání zisků, investoři mohou stahovat peníze z trhů v rámci obezřetnosti před začátkem nového roku. Všichni mají jistě na paměti propad z ledna 2016, avšak trh je zatím naladěn silně prorůstově.

Zdroj: Reuters, Fio

Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.