Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

Trhy dnes: Brexit, Trump nebo Davos

17.01.2017 | 15:35 0 Komentářů

Theresa Mayová: Británie bude usilovat o nové, rovnocenné partnerství s EU; Trump: Dolar je příliš silný; Dnes začalo ekonomické fórum v Davosu, hovořil např. čínský prezident Si Ťin-pching.

Tématem dne je bezpochyby projev britské premiérky Mayové, která již dříve naznačila představu britské vlády o odchodu Británie z EU, dnes došlo na „oficiální“ vyjádření. Britská libra posílila (GBPUSD +2,6 %) po zprávě, že o konkrétním scénáři bude hlasovat i britský parlament. Prosincová inflace ve VB byla nejvýše za dva a půl roku.

Dolar dnes oslabuje (EURUSD +0,9 %) s blížící se inaugurací D. Trumpa (20. 1. 2017). Wall Street Journal navíc citoval Trumpa, že americká měna je údajně příliš silná.

Čínský prezident Si Ťin-pching dnes v Davosu hovořil o globalizaci, globálních nerovnováhách, ekonomické nestabilitě či čínském růstu a ekonomických překážkách.

Asijské akcie dnes spíše klesaly, evropské trhy dnes v červeném, americké futures indikují pokles. Komodity a dluhopisy rostly. Zlato již letos připsalo kolem 5 %. Dnes reportovala banka Morgan Stanley nebo pojišťovna United Health.

Zdroj: Bloomberg, WSJ, ČTK

 

 

Filip Tvrdek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.