Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

Trh s TV reklamou by v ČR měl v příštím roce růst o 3-5%

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

GŘ TV Prima, Marek Singer, očekává, že se efektivní reklamní sazba v příštím roce zvýší jak u Primy tak u Novy o asi 3-5%. V letošním 4. kvartálu TV Prima vidí jednociferný růst, zatímco celoroční vývoj by měl být mírně v plusu (HN).
V zásadě se nejedná o nic nového ve srovnání s našimi odhady, když očekáváme, že trh s TV reklamou v ČR v příštím roce vzroste o 4-5%, protože zadavatelé reklamy se budou cítit pohodlně se svými rozpočty, které se budou vyvíjet podle očekávaného růstu spotřebitelské poptávky. (Václav Kmínek, brokerjet České spořitelny)
VGP prodává 80% podíl v 6 ze svých 19 průmyslových parků
VGP prodává 80% podíl v 6 ze svých 19 průmyslových parků European Property Investors Special Opportunities (EPISO) za 300 mil. €. EPISO je řízené AEW Europe a Tristan Capital. VGP bude pokračovat v provozu průmyslových parků. Toto je největší transakce průmyslových aktiv a bude sloužit jako benchmark (HN).
Bushovy daňové škrty budou pravděpodobně prodlouženy
Včera se americké akciové indexy obchodovaly smíšeně (S&P 500 -0,13%, Nasdaq +0,13%). Americký prezident Obama řekl, že by souhlasil s prodloužením Bushových daňových škrtů za podmínky prodloužení podpory v nezaměstnanosti. Kompromis s Republikány je pravděpodobný, rozpočtu to ovšem vůbec nepomůže. Asijské akciové indexy se obchodovaly smíšeně (Nikkei -0,26%, Hang Seng +0,48%, Shanghai Composite +0,65%). V Japonsku nejvíce posiloval síťový sektor a naopak nejvíce oslaboval sektor spotřebitelského zboží. V 12h vychází říjnové tovární zakázky v SRN (oč. m/m nárůst o 1,9%). Evropské indexy začínají den mírným posílením. Dnes vyšla řada říjnových makrodat v ČR: stavební výroba meziročně klesla o 1,4% (v září +1,2% r/r), průmyslová výroba zpomalila růst na 6,9% r/r (oč. +9,5% r/r), maloobchodní tržby klesly o 0,7% (oč. +0,9% r/r) a obchodní bilance vykázala vyšší než očekávaný přebytek 15,3 mld. Kč (oč. 11 mld. Kč). Index pražské burzy zahajuje obchodování mírným poklesem.
(Martin Krajhanzl, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.