Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Trh s americkými akciemi stále roste

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Americký index technologických akcií NASDAQ vystoupal na dvanáctileté maximum. Růstový trend na tomto trhu začal v březnu 2009, kdy se cena indexu odrazila vzhůru od hladiny 900 bodů. Od té doby až do včerejšího maxima index vzrostl o 233 %. Nyní se cena dostala zespodu k rostoucí trendové linii a bude zajímavé pozorovat zda tato hranice cenu krátkodobě zastaví. Pokud ano, tak je pravděpodobná menší korekce přibližně k 2850 bodům. Ovšem v případě, že cena bude tuto linii ignorovat, tak je možný růst až na hranici 3200 bodů, kde se nachází další rezistence.
Graf: Týdenní cena amerického indexu Nasdaq v bodech upravená o efekt rolování (Zdroj:CSI)
and#160;
NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.