Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

TradeFio – short akcií Erste Group

02.08.2013 | 09:47 0 Komentářů

Na úrovní 622 Kč začínáme budovat short pozici v akciích Erste Group, které během uplynulého měsíce posílily o více jak 25%.

Na ceně 622,20 Kč jsme začali v rámci modelového TradeFio budovat short pozici (spekulace na pokles) u akcie Erste Group, když došlo k prodeji 200 kusů akcií. Erste se po oznámeném úpisu nových akcií propadla na začátku července pod hranici 500 Kč. Z těchto úrovní rychle posílila na současné úrovně, což znamená růst o více jak 25%. Růst je na pozadí prodeje nových akcií za cenu 18,75 EUR (cca 485 Kč), zhoršeného výhledu pro rok 2013 a značné nejistoty ohledně situace v Maďarsku s řešením tamních cizoměnových úvěrů. Výsledky zveřejněné v minulém týdnu potvrdily meziroční poklesy provozních výsledků a další nejistoty ohledně situace v Rumunsko. Takto výrazný růst v těchto podmínkách se nám zdá již neadekvátní a předpokládáme určitou korekci. Růst Erste v posledních týdnech byl navíc podstatně dynamičtější než růst evropského bankovního sektoru, což předpokladu korekce rovněž nahrává. Podporou je technický ukazatel RSI, který se dostal na hranici překoupeného pásma.
V kontextu pozitivního sentimentu, který aktuálně po rozhodnutí centrálních bank z tohoto týdne na trhu přetrvává, nevylučujeme možnost udržení růstových tendencí. V případě eskalace růstu na vyšší hodnoty jsme připravení pozici postupně navyšovat.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.