Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

TradeFio – realizace zisku u DEL2

16.08.2016 | 09:47 0 Komentářů

Silný růst z posledních týdnů poslal německý index DAX na letošní maxima. Aktuálního pohybu využíváme k prodeji pákového instrumentu DEL2 a realizujeme zisk ve výši 12%.

V rámci modelového portfolia TradeFio  bylo dnes na trhu v Německu prodáno celkem 14 ks akcií DEL2 za cenu 230,22 EUR. Pozice v pákovém ETF se postupně budovala s poklesy v úvodu roku v rozmezí  170 – 205 EUR.  Tranše s nižší nákupní cenou se rychle realizovala s 9 % ziskem v rámci hektického obchodování v průběhu února. Druhá část pozice se držela až do dnešního dne a prodejem byl realizována zisk ve výši 12%.

Německý DAX po britském hlasování o vystoupení z EU zaznamenal na konci června výrazný pokles a dostal se do blízkosti hranice 9200 bodů. Na pozadí politických deklarací o snaze minimalizovat ekonomické dopady Brexitu a případných možných zásahů centrálních bank se trh překvapivě velmi rychle zvednul. Německý DAX si během necelých dvou měsíců připsal téměř 1500 bodů a dostal se přes hranici 10.700 bodů na letošní maximální hodnoty. Z celkového pohledu předpokládáme, že výkonnost německého trhu bude v druhé polovině roku lepší oproti US akciím a rozdíl ve výkonnostech z první poloviny roku se bude spíše snižovat, z krátkodobého pohledu však další potenciál vidíme jako omezený a v kontextu možné korekce pozici zavíráme. Z technického pohledu se německý trh aktuálně nachází na výrazně překoupených úrovních, když se ukazatel RSI dostal přes hranici 70 bodů.

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.