Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

TradeFio – prodej nakrátko bankovního ETF s tickerem KRE

28.11.2016 | 16:18 0 Komentářů

Přehnaný krátkodobý růst amerických regionálních bank by mohl konečně ztrácet na dechu.

Do modelového portfolia TradeFio byla dnes zařazena krátká pozice (spekulace na pokles) na americké bankovnictví, když se prodalo 80 ks indexových akcií KRE na US regionální bankovní index za kurz 51,74 USD. Spekulaci proti bankovnímu sektoru považujeme za rizikovější operaci – riziko však kryjeme úzkým stoploss pásmem.

Bankovní sektor se letos pohybuje v rostoucím trendu. V listopadu ETF těžilo z prezidentské volby Donalda Trumpa jako osvoboditele bank z područí regulátorů. Budoucí vůdce USA vedl kampaň za snížení korporátních daňových sazeb a vyšší vládní výdaje. Jím navržená nižší bankovní regulace i šance růstů tamních úrokových sazeb zvýhodňovaly finanční tituly.

Takřka 20% nárůst za poslední dva týdny však vnímáme jako přehnaný. Bankovní index KRE se nachází na osmiletých maximech, vysoko nad klouzavými průměry v překoupeném sektoru (RSI na úrovni 76 %). Prodali jsme tak nakrátko indexové akcie s cílem jejich zpětného nákupu mezi 20 a 50denním průměrem (48,2 USD a 44,8 USD). Kurz se mimo jiné nachází i poblíž letošní rezistenční linie. Po jejím překročení výše by mohla sloužit jako budoucí linie podpory. Předpokládáme, že by se kurz mohl vrátit do pásma 46,4 – 47,8 USD (propad o 7 – 10 %). Horní výše tohoto pásma se nachází i poblíž Fibonacciho úrovně. Pro zajištění rizik nastavujeme stoploss poblíž 53,3 USD (cca 3% bariéra).

 

Zdroj: Bloomberg Terminál

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.

 

Fio banka, a.s.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.