Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

TradeFio – prodej 200 ks akcií Century Communities (CCS) na SL

30.10.2015 | 10:00 0 Komentářů

V rámci krátkodobé spekulativní pozice v případě akcií amerického stavitele rodinných domů CCS byl včera večer na trhu aktivován stop-loss pokyn. Došlo tak k prodeji titulu z modelového portfolia s předem limitovanou ztrátou 4,3%.

V rámci modelového portfolia TradeFio bylo včera večer na trhu v USA prodáno 200 ks akcií společnosti Century Communities (CCS). Na denních minimech se tak aktivoval náš stop-loss pokyn, kterým jsme předem limitovali ztrátu z obchodu na 4,3% (o vstupu do pozice více zde). Akcie zámořských stavitelů byly včera pod tlakem především v souvislosti s oznámenými kvartálními výsledky společnosti Meritage Homes (MTH). Tento malý stavitel představil sice dobrá čísla za 3Q, ale zklamal investory ziskovým výhledem pro nadcházející čtvrtletí. Stavebnímu sektoru v USA včera příliš nepomohla ani data týkající se prodejů existujících domů, která navzdory očekávanému mírnému růstu poklesla.

Zdroj: Bloomberg

 

Na druhé straně jsme však na stavební sektor v USA dále pozitivní a věříme v jeho pokračující růstový potenciál. Stále se domníváme, že stavební firmy budou těžit z příznivých tržní faktorů (rostoucí ekonomika, silný trh práce, nízké úrokové sazby, deficit výstavby z minulých let) a současné poklesy tak mohou být příležitostí pro zahájení dlouhodobějších pozic. Část investorů může vidět hlavní rizika v podobě blížícího se startu růstu úrokových sazeb v USA. Dle našeho názoru sice může následně dojít ke krátkodobé zvýšené volatilitě v sektoru, ale ta bude případně vhodná k akumulaci pozice. S růstem sazeb se již nějakou dobu počítá a je dle našeho názoru do jisté míry trhem započítán. Navíc tempo růstu úrokových sazeb bude skutečně velmi pomalé, což by se mělo projevit ve stejném tempu také v případě ceny hypotečních úvěrů. Stavitele domů lze obchodovat přes akcie jednotlivých společností (menší stavitelé: Century Communities – CCS, Meritage Homes – MTH, velcí stavitelé: DR Horton – DHI, Lennar – LEN), nebo například nákupem celého sektoru přes ETF iShares U.S. Home Construction – ITB.

 

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.

Fio banka, a.s.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.