Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

TradeFio – prodej 150 ks Silver Spring Networks (SSNI)

12.02.2014 | 16:10 0 Komentářů

V reakci na včerejší povýsledkovou rally a dnešní pozitivní open zavíráme pozici s mírným ziskem.

V rámci našeho modelového TradeFia jsme dnes přistoupili k realizaci ziskuna výrobci chytrých měřičů ("smart meterů"), Silver Spring Networks (SSNI), 150ks za 17,45 USD (realizovaný zisk +6,5%). Společnost po pondělním close zveřejnila své výsledky za 4Q 2013 a zároveň zveřejnila výhled pro 1Q a rok 2014.

K samotnému 4Q, tak společnost překonala očekávání na úrovni zisku i tržeb, když dosáhla upraveného zisku na akcii 0 USD a tržeb 89,6 mil. USD (+5% y/y). Tyto čísla víceméně korespondovala s předběžnými výsledky, které firma zveřejnila během ledna a nevzbudila tedy mnoho ohlasu.

Mnohem důležitější však byly právě výhledy na 1Q a rok 2014. Na obou těchto úrovních však firma příliš pozitivně nepřekvapila, když první kvartál bude nadále ovlivněn posunem v uzavření některých kontraktů, jak jsme o tom informovali v lednu a také vypršením nakontraktovaných služeb s některými zákazníky (konkrétně například utilita BGE). Společnost očekává, že po slabší 1. polovině roku se však dostaví v 2H2014 markantní zlepšení, ve kterém se promítnou jednak nově uzavřené kontrakty (společnost zmínila již dříve uvedené dva kontrakty v lednu, jedná se o kontrakty s 2 US utilitami) a také zahájení pilotního programu s utilitou Hawaiian Electric Co., na Hawaji. To pomohlo k navýšení hodnoty budoucích kontraktů z 875mil. USD (ohlášených v lednu) na +1 mld. USD na konci 1Q 2014. Pro rok 2014 pak firma očekává tržby v rozmezí 361 – 373 mil. USD (+8% y/y) a zisk na akcii mezi 0,05 – 0,15 USD na akcii. Hrubá marže by se pak měla pohybovat mezi 35 – 36% (cca +200bb y/y). Trh přitom očekával, že tržby vzrostou v roce 2014 o nejméně 9% a zisk dosáhne 0,27 USD na akcii.

Co pravděpodobně způsobilo včerejší rally byla pozitivní očekávání managementu právě pro 2. polovinu roku 2014 i představení některých nových produktů společnosti, mezi které vyzdvihujeme především SilverLink Sensor Network. Jedná se o analytickou platformu opírající se využití chytrých měřičů, ať již vlastní výroby nebo jiných, při analýze jimi přijímaných dat, které mohou pro vlastní účely využít např. utility. Služba je postavena na modelu SaaS a místo jednorázových plateb má generovat průběžně tržby (s vyšší přidanou hodnotou). Vedle této zprávy hodnotíme pozitivně i oznámení, že v rámci EU došlo k otevření nového rádiového spektra, na které jsou navázány právě zařízení smart grid a připojená infrastruktura, což otevírá další cílový trh pro produkty společnosti napříč celou EU.

Navzdory těmto pozitivům, která rozhodně nepodceňujeme, si však uvědomujeme, že zveřejněná čísla tyto případné katalyzátory zatím nereflektují. Proto raději přistupujeme k realizaci krátkodobého zisku a budeme vyčkávat zda se nedostaví lepší ceny pro připadné další otevření pozice. Firma má rozhodně zajímavé produkty a světlou budoucnost (nehledě na zdravou rozvahu) a tak ji budeme sledovat i nadále.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.