Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

TradeFio – párový obchod – nákup SLV, nákup reverzního DGZ

06.06.2014 | 15:46 0 Komentářů

Domníváme se, že současné rozpětí mezi výkonností stříbra a zlata je neudržitelné a v dalších měsících očekáváme jeho narovnávání ve prospěch v uplynulém roce zaostávajícího stříbra.

K dnešnímu dni zařazujeme do našeho modelového portfolia TradeFio párový obchod u dvou významných světových komodit, a to nákupem 410 ks ETF kopírujícího vývoj stříbra (SLV) za cenu 18,24 USD a nákupem 500 ks ETN reversně kopírujícího vývoj zlata (DGZ) za cenu 14,98 USD. V kontextu celkového charakteru obchodu volíme vyšší zastoupení jednotlivých instrumentů.

Již několik měsíců trvající vysoká divergence mezi vývojem ceny zlata a stříbra (viz přiloženy graf) nás přiměla k názoru vstupu do párového obchodu spekulujícího na srovnání výkonnosti těchto vysoce navzájem korelujících komodit. Na naše rozhodnutí má vliv také aktuální cena stříbra, která se nachází v blízkosti silné podpůrné úrovně z posledních let. Pokračující uvolněná měnová politika ze strany centrálních bank má za cíl pomoci oživit ekonomický růst, z čehož by vzhledem ke svému velkému průmyslovému využití mělo těžit také stříbro. Naopak postupné ukončování kvantitativního uvolňování ze strany amerického FEDu ceně zlata neprospívá. Pro vstup do daných pozic jsme zvolili největší burzovně obchodovaný fond (ETF) odrážející cenu stříbra (SLV) a ETN, které reversně kopíruje cenu zlata (DGZ).

Cenový cíl: konvergence (narovnání) výkonnosti obou komodit, když aktuálně stříbro zaostává za zlatem o 5% v meziročním srovnání

Fio banka, a.s.

Fio banka, a.s.

http://www.fio.cz/docs/zpravodajstvi/1-komentare/cz/147831_zlato_stribro_divergence.gif

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.