Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

TradeFio – otevření pozice u americké uhelné spol. Arch Coal (ACI)

17.07.2013 | 16:51 0 Komentářů

Spekulace na před/povýsledkový růst akcií setrvávající v blízkosti mnohaletých minim navzdory udržující se ceně zemního plynu na přijatelných úrovních.

K dnešnímu dni jsme do TradeFia nakoupili 1300 akcií spol. Arch Coal (ACI) za cenu 3,95 USD. Uhelné společnosti napříč kontinenty byly od počátku roku pod značným tlakem v návaznosti na pokles cen produktů (v USA především koksovatelné uhlí) s negativním dopadem na jejich hospodaření. Akcie Arch Coal (ACI) – 2. největšího těžaře uhlí v USA (za Peabody Energy) – od počátku roku ztratily přes 46% a ocitly se tak na nejnižší úrovni od r.2000. Společnost i přes rozvoj svých nalezišť s koksovatelným uhlím zůstává dominantní na poli energetického (termálního) uhlí generující přes 3/4 ročních tržeb. Vzhledem k udržující se ceně zemního plynu (významný „konkurent" uhlí pro elektrárenské společnosti) na úrovních v blízkosti 4 USD/mmBtu lze očekávat pokračující růst zastoupení výroby el. energie z uhlí v USA namísto plynu během 2. čtvrtletí. Současně by měl pokračovat trend poklesu zásob uhlí v regionu, tvořené v r.2012 za bezprecedntního poklesu zemního plynu (2 USD/mmBtu v dubnu 2012) zmírňující tlak na danou kokmoditu. Cena termálního uhlí se během prvního pololetí udržovala v úzkém pásmu 55 – 60 USD/t.

Domníváme se, že cena akcií ACI po poklesu o bezmála 30% v Q2 aktuálně reflektuje obecně negativní scénář na trhu s uhlím. Díky výše uvedeným faktorům na současných cenách existuje prostor pro pozitivní překvapení při reportu Q2 a výhledu do 2. pololetí, především díky trvající cenové „podpoře" ze strany zemního plynu.
Cenový cíl stanovujeme na 4,50 USD, stop-loss na úrovni 3,65 USD.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.