Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

TradeFio – opětovná akumulace pozice v Arch Coal

03.06.2014 | 16:35 0 Komentářů

Po snížení pozice na polovinu, které jsme realizovali 30. května, po následném 8% poklesu dokupujeme prodanou pozici zpět. Oznámení obamovy administrativy nepřineslo zásadní negativní překvapení pro investory, podobně zůstávají i příznivé podmínky u ceny zemního plynu (ta zůstává relativně vysoká). Akumulací pozice vyjadřujeme názor na přeprodanost titulu, eskalaci negativního sentimentu na těžaře uhlí s očekáváním růstové korekce na vyšší úrovně.

K dnešnímu dni jsme v rámci modelového TradeFia po předchozí redukci (viz zpráva zde) zvýšili pozici na dvojnásobek v americké uhelné společnosti Arch Coal (ACI). Na ceně 3,28 USD jsme tak koupili zpět 450 ks na celkových 900 ks. Při neměnném pohledu na situaci v sektoru tak využíváme aktuální ceny pro návrat do plné pozice, když spatřujeme – i díky mediální prezentaci – současný tlak na vybrané uhelné společnosti za neadekvátní (především ty s vyšším zadlužením v čele s Walter Energy (WLT)). Vedle relativně příznivých podmínek na trhu s energetickým uhlím by titulu mohla pomoci i zítřejší účast na konferenci, pořádané spol. Bank of America, kde by vedení mohlo blíže hovořit o situaci v sektoru i o společnosti samotné.

Krátkodobý cenový cíl stanovujeme min. na 3,60 USD, vzhledem k většímu zadlužení společnosti nastavujeme stop-loss na 3 USD.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.