Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

TradeFio – nastavení Stop loss pokynu na 335ks EnerNOC (ENOC)

09.12.2013 | 18:00 0 Komentářů

Titul táhne dolů nejistota ohledně návrhu revizí programů v oblasti demand response ze strany operátora PJM.

K dnešnímu dni nastavujeme stop loss pokyn na polovinu pozice na akciích poskytovatele DR služeb, EnerNOC (ENOC), 335ks za SL cenu 15,25 USD.

Titul v minulém týdnu oslabil o téměř 11% poté, co se objevila informace, že největší zákazník firmy operátor elektriské sítě PJM, předložill k 29. listopadu návrh revizí programů v oblasti demand response služeb u státního regulátora elektrické sítě FERC. Tyto návrhy se týkají především květnové aukce BRA pro rok 2017/2018. Konkrétně se pak návrhy týkají toho, že PJM se snaží dosáhnout toho, aby poskytovatelé alternativních zdrojů elektrické energie (demand resources providers, mezi které patří in EnerNOC) rozprostřeli svojí nabídku zdrojů nejen na exponované letní měsíce, ale i na zbytek roku. Dle slov samotného šéfa EnerNOCu, který se účastnil investiční konference den poté, co se objevila tato zpráva, však trh pochopil tyto návrhy (které obsahují více jak 300 stran textu) jako hrozbu, že se snaží PJM uvalit maximální limity na tyto záložní zdroje, což on sám považuje za mylnou interpretaci. Přitom samotný EnerNOC je z pohledu zdrojů v pozici, kdy by se s těmito změnami dokázal vypořádat. Kromě toho získala PJM podporu pro tento návrh pouze od 36% akcionářů PJM (mezi které patří i EnerNOC), zatímco obecně tyto návrhy získávají podporu nejméně 2/3. K návrhům se doposud FERC nevyjádřil, avšak s ohledem na to, že PJM musí parametry aukce předložit do 1. února 2014, lze očekávat, že rozhodnutí padne během ledna. Posledním faktem, který by hovořil proti současným poklesům je i to, že na samotné hospodaření firmy by se případné negativní změny, zdali takové existují, projevily až během roku 2017/2018 kdy dojde ke skutečnému plnění služeb a tedy i obdržení plateb.

Navzdory těmto domněnkám však titul čelí od minulého týdne prodejním tlakům, které eskalovaly dnes, kdy titul prorazil podporu v hodnotě 200MAVG a v současné chvíli atakuje dolní větev rostoucího kanálu, který se vytvořil od červnových minim. Nelze tedy vyloučit, že v případě proražení této podpory by se mohl titul dostat až k hranici 14 USD. Preferujeme tedy zavřít část pozice na současných úrovních a zamezit dalším ztrátám s tím, že bychom případně dokupovali níže, když fundamentálně se z našeho pohledu zatím nic neměnilo.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.