Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

TradeFio – nákup akcií Pandora

20.03.2017 | 15:07 0 Komentářů

Silnější korekce a negativismu v retailovém odvětví se využilo ke vstupu do šperkařské Pandory.

K dnešnímu dni bylo do modelového portfolia pořízeno 140 ks akcií dánského šperkaře Pandora (s tickerem „PANDY“) za kurz 28,17 USD.

Pandoře se v postkrizovém období významně dařilo, když se její tržní kapitalizace od roku 2011 takřka zdesetinásobila. Akcie společnosti Pandora jsou primárně obchodovány na dánské burze, s titulem však lze skrze ADR obchodovat také v zámoří. ADR titul s tickerem PNDZY byl v únoru nahrazen novým ADR s tickerem PANDY.

Pandora navrhuje, vyrábí a prodává ručně vyráběné moderní šperky ze zlata a stříbra. Firmě zpomalují růsty tržeb, nicméně i nadále se organické růsty drží v dvouciferných procentech. Management již s reportem za uplynulé čtvrtletí upozorňoval, že konzervativní hospodářský výhled pro rok 2017 bude doprovázen těžším začátkem roku s nižšími maržemi. Ty jsou v rámci odvětví stále nadstandardní. Retailové odvětví čelí poslední tři měsíce výprodejům kvůli poklesům prodejů v důsledku větší elektronické konkurenci, podobně jako nižší návštěvnosti fyzických prodejen. Tomu se dosud inovativní Pandora úspěšně vyhýbá. Firma nedávno oznámila akvizice svých globálních distributorů, které by jim ve vertikální struktuře měly pomoci ve stabilizaci kvality a odemknutí dodatečného hodnotového potenciálu. Akcionářům mimo jiné vyplácí masivní cashflow, ať již formou zpětného výkupu akcií, nebo letos oznámenými výplatami mimořádných dividend. Titul se momentálně obchoduje na nízkých valuačních násobcích a s největším spreadem od roční cílové ceny (roční upside potenciál až 42 %).

Kurz se momentálně pohybuje na úrovni ročních minim v přeprodaném pásmu. Domníváme se, že se kurz odrazí z dvouletého podpůrného pásma a bude se navracet zpět k úrovni nad 875 DKK (kurz ADR nad 32 USD), čímž cílujeme na cca 11-12% hrubou výnosnost. 4% stoploss bariéru nastavujeme pod úroveň ročních minim.

Pandora

Zdroj: Bloomberg Terminál [v dánských korunách DKK]

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.

Fio banka, a.s.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.