Čtvrtek 17. června. Svátek má Adolf.

Tradefio – nákup 70 kusů LRCX

27.06.2018 | 16:49 0 Komentářů

Do modelového portfolia Tradefio bylo dnes nakoupeno 70 kusů akcií Lam Research za 174,70 USD.

Lam Research vyrábí stroje pro producenty čipů a poskytuje s tím spojené služby. Hlavními zákazníky jsou Samsung, TSM, SK Hynix a Micron, což znamená silnou vazbu na trh s paměťovými čipy DRAM a NAND Flash. Lam Research dodává vybavení používané zejména pro tzv. „deposition“ a „etching and cleaning“ při výrobním procesu čipů. Firma by měla do budoucna těžit z rostoucího množství elektronických zařízení obsahujících čipy, zvýšené nutnosti ukládat data a zároveň rostoucí kapitálové náročnosti při výrobě čipů.

Akcie Lam Research se dostaly na úrovně poblíž 175 USD, znamenající poměrně atraktivní valuaci při PE 11,4 a forward PE na příští rok pod 10. Akcie se dostaly pod tlak kvůli slabšímu výhledu pro probíhající druhý kvartál a celkové nervozitě na akciovém trhu kvůli obavám z obchodních válek. Slabší výhled byl způsoben zejména nižšími kapitálovými výdaji ze strany Samsungu. Dle analýz investičních bank by se mělo jednat pouze o krátkodobý problém a analytici v drtivé většině případů mají nákupní doporučení s průměrnou cílovou cenou 260 USD, což značí potenciál téměř 50 %.

Co se týče případného zavádění cel mezi USA a Čínou, tak expozice na čínský trh je okolo 15 % celkových tržeb. Čínské firmy navíc nemají v dodavatelích možnost alternativy, když tyto specializované stroje vyrábí jen několik převážně amerických firem.

Akcie aktuálně nabízí solidní dividendový výnos okolo 2,5 %, poté co v březnu došlo k růstu dividendy na 1,10 USD na akcii. Podporou pro akcie by také měl být navýšený program zpětného odkupu akcií o další 2 miliardy USD na celkové 4 miliardy USD. Tržní kapitalizace firmy činí necelých 30 miliard USD.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.