Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

TradeFio – nákup 670 kusů akcií EnerNOC (ENOC)

26.07.2013 | 16:30 0 Komentářů

Spekulace na blížící se výsledky.

K dnešnímu datu zařazujeme do našeho modelového TradeFia akcie poskytovatele demand response služeb, EnerNOC (ENOC), 670 kusů za cenu 15,25 USD. Akcie společnosti si od posledních výsledků z počátku května prošly volatilním průběhem, když se v průběhu května akcie společnosti vyšplhaly až k hranici 19 USD, aby následně spadly o 40%. Akcie tak reagovaly na neuspokojivé výsledky aukce BRA pro rok 2016/2017. Jak jsme uvedli dříve, z krátkodobého pohledu jsme nepovažovali výsledky aukce za příliš významné, když se projeví v hospodaření nejdříve až v roce 2016. Do té doby má společnost dostatek času, aby na výsledky aukce mohla reagovat (hledání jiných růstových kanálů a příležitostí).

Naproti tomu co se týče letošního roku společnost v průběhu roku navýšila očekávání ohledně výsledků pro aktuální a příští rok. Zároveň management očekává, že právě druhá polovina roku by měla být tahounem roku 2013. K tomu by měl přispět jednak nárůst tržeb z DR (Demand Response), ale také snižování instalačních a ostatních provozních nákladů u obhospodařování jejího portfolia komerčních a průmyslových zákazníků. V sezónně slabém druhém kvartálu společnost očekává tržby v pásmu 32 – 38 mil. USD a ztrátu 0,97 – 1,12 USD na akcii (na bázi nonGAAP). Konsenzus trhu počítá s tržbami 35,3 mil. USD a ztrátou 1,20 USD na akcii. Pozornost investorů však může přitahovat především výhled na 3Q, který patří k historicky nejsilnějším. V posledních týdnech byly totiž služby společnosti v silné permanenci v reakci na silná vedra na východním pobřeží USA, který zvyšovala poptávku po službách demand response (určené na snížení přepětí elektrické sítě a nahrazení částečné nabídky tradičních elektráren). Ikdyž se lze domnívat, že tyto informace jsou již v ceně akcií zahrnuty, otevírá se zde prostor pro možné pozitivní překvapení.

Z technického pohledu se aktuálně titulu nachází na 50% retracementu předchozího poklesu a v případě zachování aktuálního trendu se tedy nabízí šance, že titul ještě před výsledky zavře gap (před zveřejněním výsledků BRA aukce). Nejbližší rezistence se aktuálně nachází na hranici 16/16,21 USD a pokud by se titulu podařilo tento rezist překonat mohl by se titul vyšplhat právě až nad hranici 17-17,50 USD. V opačném případě budeme sledovat hranici 14,5 USD kde se aktuálně scházejí 50/200 klouzavé průměry. Vzhledem k velikosti pozice bude naší snahou uzavřít polovinu pozice ještě před zveřejněním výsledků bez ohledu na to, zda bude dosaženo našeho cíle (v opačném scénáři bychom po proražení hranic našich podpor zavřeli pozici celou) a do výsledků bychom tedy vstupovali pozice s polovinou aktuální pozice (s ohledem na historickou volatilitu titulu po zveřejnění výsledků).

Výsledky EnerNOC za 2Q budou zveřejněny 6. srpna po uzavření trhu.

Fio banka, a.s.

http://www.fio.cz/docs/zpravodajstvi/1-komentare/cz/134075_ENOC_60min_FR.gif

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.