Neděle 09. května. Svátek má Ctibor.

TradeFio – nákup 575ks Arch Coal (ACI)

20.12.2013 | 15:55 0 Komentářů

Rostoucí cena plynu může posloužit jako katalyzátor pro růst uhelného sektoru v USA.

K dnešnímu dni zařazujeme do našeho modelového TradeFia akcie druhého největšího producenta uhlí v USA, Arch Coal (ACI), 575 kusů za cenu 14,30 USD. K tomuto kroku jsme se rozhodli poté, co cena zemního plynu v posledních týdnech zažívá silnou rally (od 7.11 +30%) a atakuje hranici 4,50 USD / MMBtu. To samozřejmě zvyšuje konkurenceschopnost konkurenčního uhlí, především pak z pohledu elektrárenských společností.

Co se týče samotné společnosti Arch Coal, jak jsme již uvedli tato firma má druhé největší rezervy uhlí v US na 5,5 mld. tun a je šestou největší uhelnou společností na světě, z pohledu objemů. Stejně jako celý sektor se i akcie ACI nacházejí v dlouhodobém klesajícím trendu, který je však nepravidelně přerušován mini růstovými rally. Domníváme se, že s ohledem na současné ceny zemního plynu, je před námi jedna taková mini rally. Titul se po dosažení minim v polovině června (3,47 USD) dostal krátkodobě nad hranici 5 USD a od té doby stagnuje mezi 4 a 5 USD. Navzdory růstu ceny zemního plynu, výsledkům za 2Q (které překonaly očekávání trhu) a naznačení, že US úřad pro ochranu životního prostředí (EPA) by mohl být v příštím roce flexibilnější co se týče limitů na emise Co2 u elektráren (pozitivní pro uhelný sektor via zpomalení odstavení uhelných elektráren) se titulu zatím nedařilo profitovat z těchto zpráv, což lze přičíst na úkor negativního pohledu na sektor jak ze strany analytiků, tak ratingových agentur.

Domníváme se, že by však měly v krátkodobém horizontu převážit pozitivní dopady v uhelném sektoru, tažené primárně růstem ceny zemního plynu a titul by mohl zamířit zpět nad hranici 5 USD. Hranici pro SL bychom zvažovali v případě, že titul prorazí hranici 76,4% Fibonacciho retracementu u 3,90 USD.

Fio banka, a.s.

http://www.fio.cz/docs/zpravodajstvi/1-komentare/cz/140536_ACI_daily_1Y.gif

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.