Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

TradeFio – nákup 475 ks akcií Intel (INTC)

11.10.2012 | 15:38 0 Komentářů

Spekulace na povýsledkový růst po propadu

K dnešnímu datu jsme do modelového portfolia zařadili 475 kusů akcií předního US výrobce procesorů na světě Intel Corp (INTC) za cenu 21,70 USD. Společnost ( s tržní kapitalizací 110 mld USD) v posledních letech posílila své dominantní postavení v „tradičním" segmentu x86 procesorů (notebooky, desktopy, servery) s tržním podílem přesahující 80% a vysokým technologickým náskokem před konkurencí (především AMD). Současně společnost posiluje svoji přítomnost i v dalších segmentech – netbooky, tablety a nově i smartphony + antivirová ochrana (McAfee) + výroba čipů pro externí odběratele atd.

Solidní nárůst ziskovosti i tržeb v uplynulém roce katapultoval titul na předkrizové úrovně (29 USD). Od té doby lze ale pozorovat rychlý ústup z vyšších pater v návaznosti na obavy investorů z nenaplnění projekcí a pesimistického výhledu, který společnost představí 16. října – to vše po sníženém odhadu 3Q tržeb a hrubé marže oznámené v úvodu září. Řada analytických domů se již „přizpůsobila" negativnímu scénáři a revidovala tak své odhady i cílové ceny. Výrazný pokles ceny akcie již reflektuje pesimistický náhled trhu na titul. Otevírá se tak prostor pro povýsledkové překvapení směrem vzhůru při limitovaném dalším poklesu v případě velmi černého výhledu.

Dílčí oporou by měl být i dividendový výnos, který při současné ceně činí 4%, tj. vysoce nad průměrem S&P500 společností a v čele předních technologických akcií. Vzhledem k silné rozvaze (čistá hotovost) současně nepředpokládáme ohrožení snížení současně vyplácené dividendy, která kvartálně činí 22,5c (ex-date v listopadu).

Krátkodobý cenový cíl stanovujeme do rozmezí 23,50 – 24 USD při stop-lossu u hranice 20 USD.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.