Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

TradeFio – nákup 400ks J.C. Penney (JCP)

30.01.2014 | 16:45 0 Komentářů

Návrat do akcií maloobchodního řetězce J.C. Penney.

K dnešnímu dni zařazujeme do našeho modelového TradeFia opětovně akcie US maloobchodního řetězce, J.C. Penney (JCP), 400ks za cenu 6,05 USD. Titul si od naší prvotní (neúspěšné) investice prošel velice volatilním vývojem, kdy se ze současných úrovních vyšvihl k hranici 10 USD. Důvodem byly zveřejněné měsíční prodeje za měsíc listopad (nárůst srovnatelných tržeb o 10,1% y/y), která ukázala na zastavení poklesů a návrat spotřebitelů do obchodů tohoto řetězce. Společnost se pod staronovým CEO, M. Ullmanem vrací k obchodnímu modelu, na který jsou její zákazníci zvyklí (tedy nabízení zboží za diskontované ceny a návrat oblíbených značek, které byly historicky ziskové).. Tato pozitivní nálada však bohužel neměla příliš dlouhého trvání a titul se od začátku roku 2014 nachází pod tlakem.

Investoři negativně reagovali na prohlášení společnosti ze začátku roku, kdy firma potvrdila svůj výhled na 4Q a oznámila, že byla potěšena výkonností svých obchodů během vánočních svátků. Důvodem negativní reakce měla být absence čísel v tomto prohlášení. Vedle toho firma během ledna oznámila, že plánuje zavést komisní prodej mezi některými svými obchody a také zavřít 33 obchodů, které nedosahují požadovaných výsledků. To vyústí ve snížení počtu zaměstnanců o 2tis. a jednorázovému výdaji 43 mil. USD. Tato redukce však povede k dalšímu snížení nákladů o 65 mil. ročně.

Titul se svezl níže i v kontextu celého sektoru maloobchodních společností(ETF XRT -9% YTD). Domníváme se, že s ohledem na informace, které firma zveřejnila, je současný negativní sentiment na akciích přehnaný a očekáváme, že společnosti se díky pokračujícímu snižování nákladů podaří zlepšit provozní ukazatele za 4Q (meziročně i mezikvartálně).

Titul se aktuálně nachází v přeprodaném pásmu a náš prvotní cíl pro realizaci pozice stanovujeme těsně pod 7 USD a v kontextu toho bychom stoploss nastavovali pod hranici 5,70 USD.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.