Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

TradeFio – nákup 335ks akcií EnerNOC (ENOC)

19.11.2013 | 16:15 0 Komentářů

Očekáváme, že dynamický růst hospodaření bude po výsledcích za 3Q 2013 pokračovat.

K dnešnímu dni v našem modelovém TradeFiu opětovně navyšujeme pozici na poskytovateli demand response služeb, EnerNOC (ENOC), o 335 ks na cenu 17,90 USD. K tomuto kroku jsme se rozhodli po posledních výsledcích společnosti za 3Q 2013 i následné komentáře managementu na analytických konferencích, ze kterých jsme získali dojem, že dynamika růstu v roce 2014 a dál se může opřít o několik katalyzátorů. Právě v tuto chvíli pak probíhá první Den s Analytiky za posledních několik let, a nelze vyloučit, že by mohli zaznít některé z těchto možných katalyzátorů.

Za 3Q13 společnost zvýšila meziročně tržby o 57% na $278,5m. , zatímco zisk vzrostl oproti 3Q12 o 67% na $3,70 na akcii. To překonalo očekávání trhu, který počítal s tžbami $269,5m a ziskem $3,54 na akcii. Provozní marže vzrostla na 40% oproti 33,3% v předchozím roce. Společnost zároveň vzrostl ukazatel Free Cash Flow o 160% na $15,56m. Společnost vedle toho zúžila celoroční výhled směrem nahoru když očekává zisk $0,72-0,80 na akcii při tržbách $380-385m. (odhad trhu $0,62 při tržbách $383m). Z provozních výsledků je patrné, že společnost se nadále opírá o svůj hlavní zdroj příjmů a to je poskytování demand response služeb na trhu PJM, ale těží i z růstu zahraničních trhů (především Austrálie, kde těží z vyšších marží než v US díky absenci konkurenčních produktů). Navzdory těmto pozitivním výsledkům však následná reakce trhu byla vlažná a skutečný nárůst jsme zpozorovali až týden od zveřejnění výsledku, když během minulého pátku se titul dostal k hranici svého ročního maxima u $19 (patrně podporován i vyšší cílovou cenou od jednoho z analytických domů na $30 z $20). Včerejší propady pod hranici $18 pak přičítáme spíše vybírání zisků po tomto růstu.

Tím důvodem, který nás přesvědčil vedle výsledků k navýšení pozice byly především komentáře finančního ředitele společnosti na analytické konferenci minulý týden, na které zazněly určité náznaky toho, že firma je nadále aktivní v expanzi na zahraničních trzích a v blízké budoucnosti bychom se tedy mohli dozvědět konkrétní informace v tomto směru. Získání dalších trhů ať již v Evropě, či Asii by samozřejmě bylo velice pozitivním signálem v diverzifikaci tržeb na úkor současného hlavního zákazníka firmy, operátora elektrické sítě PJM. Příslibem je i vývoj na území státu Texas, kde se ukazuje, že regulační podmínky se začínají vyvíjet správným směrem a vzhledem k velikosti Texaského energetického trhu (40% trhu PJM) se jedná o silný růstový tržní potenciál.

Vedle toho se firma snaží snížit závislost na tržbách z poskytování služeb demand response a nabízet současným klientům i služby Energy Intelligence software (SaaS model na úrovni správy spotřeby energie ve firmách ve kterém EnerNOC vidí velký potenciál). Vzhledem k tomu, že firma v současnosti spolupracuje s více jak 6 000 firmami v rámci DR služeb se jedná o komplementární služby, které by tuto EIS službu mohli využívat a tedy velký růstový potenciál.

S ohledem na výše zmíněné fakta a zprávy managementu si tedy myslíme, že akcie zatím zdaleka nenaplnila svůj celý potenciál a překonání ročních maxim by mělo být pouze první metou pro investory. Samozřejmě na úrovních na kterých se akciové trhy nacházejí, nelze vyloučit, že optimistická nálada trhů nemusí trvat věčně. Proto bychom investorům s krátkodobějším horizontem radili sledovat hranici těsně pod hranicí $17 kde by se mohla tvořit podpora pro titul.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.