Pátek 22. března. Svátek má Leona.

TradeFio – nákup 280 ks akcií Dialog Semiconductors (DLG)

07.12.2012 | 10:11 0 Komentářů

Při současném poklesu akcie navyšujeme naši pozici na výrobci polovodičů

K dnešnímu datu jsme v modelovém portfoliu navýšili naši pozici na německém výrobci polovodičů Dialog Semiconductors (DLG) o 280ks za cenu 14,03 EUR. Posilujeme tím dřívější pozici z poloviny května. Domníváme se, že současný prodejní tlak na těchto akciích je z pohledu hospodaření společnosti neopodstatněný a vytváří tedy příležitost pro navýšení pozice. Od vstupu do pozice prošly akcie DLG bouřlivým vývojem, když koncem ledna vyklesaly až pod hranici 14 EUR, aby se během letních měsíců katapultovaly až k 17,7 EUR. Přes zajímavý výnos jsme však naši pozici nerealizovali, když nadále zastáváme názor, že perspektivní sektor ve kterém se firma nachází, může titul vynést až na předchozí maxima u 20 EUR.

Tržby společnosti táhne mobilní divize, když její power management čipy (patřící mezi nejlepší v segmentu) lze najít ve smartphone telefonech a tabletech předních značek jako Apple a Samsung. Firma v posledních kvartálních výsledcích, zveřejněných na konci října, oznámila zvýšení tržeb na 180 mil. USD (odhad 178 USD / 28% y/y). Trh však výsledky přijal vlažně, když negativně vnímal nárůst hodnota zásob (včetně hotových čipů) na 145,3 mil. USD. Firma však oznámila, že se jedná o horní hranici a v následujících čtvrtletích by měly zásoby poklesnout, když více jak 50% zásob na skladu je spojeno s novými produkty zákazníků Dialogu, které na trh dorazí v posledním kvartále letošního roku (domníváme se, že se jedná především o nový typ telefonu iPhone 5). Zároveň lze očekávat, že čipy společnosti se v nejbližší době objeví i dalších výrobcích, když v konferenčním hovoru zaznělo, že firma plánuje v příštím roce testovat své čipy s dalším (nejmenovaným) výrobcem telefonů a tabletů a produkce by mohla být zahájena na konci roku 2013. Náš fundamentální pohled na budoucnost společnosti tedy zůstává zachován i nadále.

Akcie DLG během řijna vystoupaly zpět k hranici 16,5 EUR, aby je však následné propady na trzích srazily zpět k hranici 14 EUR. Zde došlo k velmi rychlému návratu zpět k hranici 16 EUR, avšak ani tato rally nevydržela. Propad akcií v posledních několika dnech pak přikládáme k vývoji akcií Apple, který je hlavním zákazníkem a zdrojem tržeb společnosti. S blížícími se vánočními svátky lze očekávat, že smartphony budou žádaným spotřebitelským artiklem, což by měly reflektovat výsledky za 4Q. V případě pokračujícího prodejního tlaku bychom nově otevřenou pozici zavírali s limitovanou ztrátou pod červnovými minimy.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.