Sobota 19. září. Svátek má Zita.

TradeFio – nákup 280 ks akcií Dialog Semiconductors (DLG)

14.01.2013 | 11:45 0 Komentářů

V reakci na rychlý posun zpět na předvýsledkové úrovně opět akumulujeme pozici v technologické společnosti.

K dnešnímu datu dokupujeme zpět 280 ks akcií německého výrobce polovodičů Dialog Semiconductors (DLG) za cenu 14,78 EUR. Reagujeme tak na rychlou korekci předchozího růstu (po poskytnutí předběžných pozitivních čísel za 4.čtvrtletí), který jsme využili pro redukci pozice, realizovanou 10. ledna (prodej 280 ks za 16 EUR – podrobnosti viz zde).

Pokles na současné úrovně po předchozím dosažení hladiny 16 EUR byl primárně vyvolán zprávami ohledně výrazné redukce objednávek displejů ze strany Applu pro iPhone 5, indikující slabší zájem o novou řadu telefonů. DLG je přitom další z dodavatelů komponent pro Apple, generující přibližně 3% celkových tržeb společnosti. Dodávky komponent nicméně DLG realizuje napříč spektrem dodavatelů mobilních telefonů (včetně silného Samsungu), proto reálné dopady ve formě nižších prodejů považujeme za velmi omezené.

Současně DLG dnes současně oznámil kapitálový vstup za nezveřejněných podmínek do spol. Arctic Sand Technologies, Inc. zabývající se vývojem technologií pro úsporu el. energie např. v mobilních zařízeních či datacentrech.

Domníváme se, že rychlý posun ceny z 16 EUR je neadekvátní a vytváří tak zajímavou příležitost pro krátkodobé hráče s očekáváním brzkého posunu zpět nad 15 EUR úroveň. To vše stále na pozadí poskytnutých předběžných čísel za 4. kvartál. Dodáváme, že kompletní výsledky za 4. čtvrtletí společnost přinese 20. února.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.