Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

TradeFio – nákup 275 kusů ETN vázaných na vývoj výnosu německých dluhopisů (X0CW)

02.05.2013 | 15:57 0 Komentářů

Spekulace na růstovou korekci výnosů německých státních dluhopisů

K dnešnímu dni zařazujeme spekulativně do TradeFia investiční nástroj kopírující vývoj výnosů německých státních dluhopisů v podobě ETN Coba -15x BUNDF Daily Short 275 ks ETN za cenu 14,03 EUR, obchodovaný v SRN pod tickerem X0CW. Vývoj ETN se váže na vývoj futures na bundy se splatností 8,5-10,5Y a jeho leverage (páka), jak indikuje název, je 15x.

Spekulace na krátkodobý růst výnosů německých dluhopisů po jejich silném poklesu – výnos 10letého bundu propadl na 1,17% z únorových 1,7%. Dělo se tak na pozadí nejistého ekonomického oživení v Eurozóně a hledání „bezpečného investičního přístavu" v době eskalace dluhových problémů v periferních státech Eurozóny. Ceny těchto dluhopisů se tak opět přiblížily maximům z léta r. 2012, jimž dopomohly i dnešní rozhodnutí ECB o snížení sazeb a především následná slova šéfa ECB M.Draghiho o možné implementaci dalších nestandardních opatření včetně zavedení záporných sazeb na depozitech bank uložených u ECB.

Domníváme se, že růst dluhopisů a tedy pokles výnosů na současné úrovně vytváří prostor pro krátkodobou korekci. U výnosů by podporou by měly být minima z r.2012 a též i pokračující „stimulační program" předních centrálních bank na podporu ekonomik periodicky též „stimulující" investory k hledání více rizikových aktiv. Případný prodej bychom zvažovali pokud by výnos desetiletého bundu zkorigoval do pásma 1,25-1,30%.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.