Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

TradeFio – nákup 250 ks SDS

08.08.2017 | 15:43 0 Komentářů

Sázka na korekci na americkém akciovém trhu.

Ke dnešnímu dni byla otevřena krátká pozice  na akciovém indexu S&P 500 prostřednictvím reverzního etf ProShares Ultrashort S&P 500 (SDS), které má za cíl se pohybovat oproti indexu dvojnásobně avšak opačným směrem. Otevírací cena byla 48,53 USD. Domníváme se, že americký akciový trh si v následujících měsících projde korekcí.

Trh je od listopadových prezidentských voleb v rostoucím trendu bez větších pohybů dolů. V cenách jsou již započtena velká očekávání ohledně snižování daní a rostoucích zisků firem. Vysoké valuace, historicky nejnižší volatilita a plány na utahování měnové politiky v USA i eurozóně hovoří pro alespoň krátkodobé zařazení risk-off módu mezi investory. Pokles trhu může spustit výstup ze setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole (24. – 26. 8.), vyhrocení politických záležitostí USA a Číny, Ruska nebo KLDR či opětovné otálení se zvyšováním amerického dluhového limitu. Minimálně několikaprocentní korekce z historických maxim je dle našeho názoru velmi pravděpodobná. Z technického pohledu se indexy pohybují u překoupených úrovní a dosavadní rally ztrácí své růstové momentum. Pro načasování short pozice hovoří také cyklické studie a sezónní vlivy.

Otevření krátké pozice může sloužit pro zajištění akciového portfolia nebo pro čistou spekulaci. Na pozici nastavujeme Stop Loss ve výši 3 % pod nákupní cenou na úrovni 46,90 USD. Z pohledu indexu S&P 500 se jedná o úroveň 2515 bodů. Pozici je v plánu držet zhruba do konce října případně k hladině 2350-2300 bodů.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.