Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

TradeFio – nákup 250 ks. akcií EnerNOC (ENOC)

01.05.2013 | 18:25 0 Komentářů

Zahájení budování pozice před možnými růstovými katalyzátory

K dnešnímu dni začínáme budovat pozici na akciích amerického poskytovatele demand response služeb, EnerNOC (ENOC), 250 ks za 17,20 USD.

Společnost od začátku roku posílila o téměř 60%. Impulsem byly především korporátní výsledky společnosti, kde společnost dokázala reportovat solidní výsledky za 4Q (zisk v souladu s očekáváním a mírně lepší tržby) a zároveň zvýšila předchozí projekci pro letošní rok. Po dosažení dvouletých maxim na 18,61 USD následovala korekce a cena se zkonsolidovala v pásmu 16-17 USD.

K znovu-otevření pozice jsme se rozhodli z toho důvodu, že vidíme na obzoru několik katalyzátorů, které by mohly v příštím měsíci pomoci titulu, aby se posunul výše ze současného pásma konsolidace. Společnost bude reportovat své výsledky za 1Q 2013 příští pondělí. Analytici očekávají, že společnost ohlásí upravený zisk na akcii -0,952 USD při tržbách 30,92 mil. USD. Od posledních výsledků se společnosti podařilo získat nový kontrakt v Austrálii (nová služba SaaS, čili zde se společnosti otevírá nový zdroj příjmu) a také prodloužila kontrakt s utilitou v Californii (až do roku 2014). Vedle toho evidujeme v posledních měsících rostoucí ceny elektřiny z čehož by měly služby DR profitovat, když jsou kompenzovány právě na základě vývoje velkoobchodní ceny.

Druhým katalyzátorem je pak blížící se aukce na trhu největšího zákazníka EnerNOCu, operátora elektrické sítě PJM. Zde jednotliví poskytovatelé nabízejí své kapacity v rámci DR programů (letos na rok 2016/2017) a v minulých letech byla tato událost jedním z růstových katalyzátorů pro EnerNOC. Očekáváme, že výsledky aukce budou zveřejněny ve druhé polovině května. V případě pozitivních zpráv bychom nebyli překvapeni kdyby titul atakoval hranice 20 USD, zároveň si však uvědomujeme, že akcie již od začátku roku výrazně posílily a tak část pozitivních informací může být již v ceně započítána. Nejraději bychom do pozice vstupovali u hranice 16,50 USD, kde se rýsuje silná podpora avšak uvědomujeme si že této ceny již před výsledky nemusíme dosáhnout. V případě korekce ceny bychom se v závislosti na vývoji a okolnostech rozhodli k navýšení nově otevřené pozice.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.