Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

TradeFio – nákup 200 ks JC Penney (JCP)

11.11.2015 | 17:36 0 Komentářů

Obchodní řetězce dnes pod tlakem, akcie Macy’s klesají o 14% v kontextu sníženého výhledu, vedení JC Penney však indikuje dobrý kvartál. Vstup do pozice JCP před výsledky, které budou zveřejněny v pátek.

K dnešnímu datu byly do modelového portfolia TradeFio nakoupeny akcie retailového řetězce JC Penney. Na ceně 8,45 USD bylo do portfolia nakoupeno 500 ks akcií. V sektoru retailových obchodníků je dnes poměrně živo, když své výsledky oznamoval řetězec Macy’s. Na snížený ziskový výhled reagují akcie poklesem o 14%. Negativní vývoj tohoto titulu ovlivňuje celý sektor. Zajímavou zprávu zveřejnilo i samotné JC Penney, která obsahovala jak negativní, tak pozitivní informace. Vedení uzavřelo dohodu o narovnání v kontextu žalob z roku 2012 v objemu 50 mil. USD. Částka to není rozhodně malá, navíc v kontextu nadále slabého provozního cash flow. Na druhou stranu krátce před výsledky vedení naznačilo, že hospodaření ve 3Q bylo velmi dobré, srovnatelné tržby vzrostly o 6,4% a marže včetně ziskovosti překonaly očekávání firmy. Podrobný report bude zveřejněn v pátek před otevřením trhu.

Dnešní reakce na zveřejněnou zprávu byla poměrně hektická, když v předochodní fázi titul posiloval o téměř 10% a atakoval hranici 9,6 USD. S otevřením trhu a vývojem na Macy’s o své zisky akcie JCP přišla a na denním minimu ztrácela téměř 4%. Domníváme se, že reakce na vyrovnání je přehnaná a titul z velké části oslabuje i s vývojem v sektoru. Očekáváme, že v kontextu předběžného komentáře budou páteční výsledky silné a mohou být katalyzátorem pro růst zpět na vyšší hodnoty. Vedení by mělo znovu potvrdit dlouhodobé cíle do roku 2017, což by bylo rovněž pozitivně vnímáno. Do pozice vstupujeme s očekávání růstového pohybu zpět k úrovni 9,50 USD. Stoploss nastavujeme pod hranici 8 USD.

Zdroj: Bloomberg

 

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.

 

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.