Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

TradeFio – nákup 20 ks akcií Komerční banka

26.11.2014 | 15:45 0 Komentářů

Akcie Komerční banky v posledních týdnech zaostávají jak za vývojem celého trhu, tak finančního sektoru. Kurz se aktuálně nachází v blízkosti 200 MA a na spodní hraně krátkodobého trendu, což by mohlo být oporou pro následující vývoj.

V rámci modelového portfolia TradeFio byla otevřena úvodní pozice v akciích Komerční banky. Na trhu bylo nakoupeno 20 ks akcií za cenu 4760 Kč. Titul v posledních týdnech výrazněji zaostává za vývojem jak celého trhu, tak finančního sektoru. Od poloviny října, kdy na trzích vyvrcholil prodejní tlak a indexy našly své krátkodobé minimum, jsou akcie KB pouze nepatrně výše. Sektor evropských finančních institucí posílil o téměř 10%, konkurenční Erste Group dokonce o velmi silných 30%. Akcie KB jsou nadále vnímány více jako „bezpečný přístav“ a investice tohoto typu nebyly v posledních dnech tolik žádány. V mezidobí reportovala Komerční banka své hospodářské výsledky za 3Q letošního roku. Reportovaná data byla vesměs přijata pozitivně, když provozní výnosy byly vyšší, než očekával trh. Opravné položky k úvěrům jsou nadále pod kontrolou. Potvrdila se silná kapitálová pozice banky, což umožnilo vedení zvýšit výplatní poměr na 70-100% zisku. Titul reagoval rychlým růstem až na hranici 5000 Kč, kde se však začaly postupně vybírat krátkodobé zisky. Za poslední více jak dva týdny oslabil titul z těchto hodnot o necelých 6% a na trhu operoval prodejce, který neumožnil akciím participovat na pozitivním sentimentu. Dílčím zklamáním pro vybrané investory mohl být konzervativní výhled pro rok 2015.

 


zdroj: Bloomberg

Titul se aktuálně pohybuje na hranici svého krátkodobého růstového trendu, který by mohl zafungovat jako dílčí opora. Podporou z technického pohledu může být i hodnota 200 MA, u které se kurz aktuálně nachází. Domníváme se, že by prodejní tlak měl postupně ustávat a akcie KB mohou získat krátkodobé momentum. Tak jako byl vývoj v posledních dnech negativní za celkově pozitivního sentimentu na trzích, může být vidět v následujících dnech i reversní vývoj v případě korekce celého trhu. Z krátkodobého pohledu se nám zdají akcie KB atraktivnější než Erste Group u hranice 600 Kč a může docházet k přeskupování pozic. Primární cíl pro pozici stanovujeme u hranice 5000 Kč. Pokud by se kurz se změnou sentimentu dostal do blízkosti 4500 Kč, jsme připraveni na těchto cenách pozici navyšovat.

 

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.

Fio banka, a.s.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.