Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

TradeFio – nákup 160 ks akcií Take-Two Interactive (TTWO)

10.03.2015 | 16:16 0 Komentářů

Sázka na pokračování dlouhodobého růstového trendu s podporou technických indikátorů a očekávaného spuštění prodejů úspěšné hry GTA 5 pro PC.

K dnešnímu dni zařazujeme do našeho modelového portfolia TradeFio novou long pozici amerického výrobce her, Take-Two Interactive Software (TTWO). Na trhu bylo nakoupeno 160 ks akcií za cenu 24,40 USD. Využíváme tak korekce titulu po dobrých kvartálních výsledcích a sázíme na očekávané uvedení na trh nejprodávanější hry v dějinách Grand Theft Auto 5 pro počítačové hráče. Termín sice opakovaně firma odložila (což částečně mohlo přispět k poklesu ceny akcií), přesto 14. duben je téměř za dveřmi. Tato již pátá série oblíbené hry GTA trhala rekordy v září roku 2013, kdy šla do prodeje pro konzole PlayStation 3 a Xbox 360. Verze pro novou generaci konzolí pomohly v loňském roce pokořit další velký milník. GTA 5 se celosvětově prodalo více než 45 milionů kusů a za první tři dny vydělalo dokonce přes 800 milionů dolarů, čímž se dostalo do Guinnessovy knihy rekordů. Některé výzkumy uvádí, že trh PC hráčů je dokonce 2krát větší, než ten konzolový, což dle našeho názoru aktuální cena akcie vůbec nezohledňuje. Take-Two bude v letošním roce uvádět na trh také další hry ze své výroby v rámci samostatných vývojových jednotek RockStar a 2KGames. Povzbuzujícím faktorem je také vlastnictví 2 milionů akcií ze strany CEO společnosti, což z něho dělá jednoho z největších akcionářů. Firma v minulosti také několikrát potvrdila schopnost překonávat ziskové odhady trhu.

Vstup do long pozice opíráme zároveň o technické indikátory, konkrétně o podporu 200denního klouzavého průměru, kde se v minulosti akcie opakovaně odrazila směrem vzhůru. Titul se nachází od poloviny roku 2012 v býčím trendu, který znázorňuje na obrázku růstový kanál. Dolní hrana tohoto kanálu rovněž v předchozím vývoji opakovaně zafungovala jako podpora titulu, kde se akcie odrážely směrem k růstu. V dolní části obrázku je také znázorněn indikátor RSI, který poukazuje, že se titul aktuálně nachází v přeprodaném pásmu.

Profit target stanovujeme nad hladinou 28 USD a případnou ztrátu limitujeme stop-loss pokynem pod úrovní 22,50 USD.

Zdroj: Bloomberg

 

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde. 

Fio banka, a.s.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.