Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

TradeFio – nákup 150ks Silver Spring Networks (SSNI)

23.01.2014 | 18:00 0 Komentářů

Spekulace na krátkodobý obrat na výrobci chytrých měřičů.

K dnešnímu dni zařazujeme do našeho modelového TradeFia akcie výrobce chytrých měřičů ("smart meterů"), Silver Spring Networks (SSNI), 150ks za 16,4 USD. Společnost operuje v segmentu smart grid, tedy chytrých sítí. Díky měřidlům, které společnost vyrábí, dochází ke komunikaci mezi centrálou (nejčastěji u utilit) a daným zařízením. Technologie umožňuje sběr dat a automatické vyhodnocení informací, což vede k zefektivnění celého systému. Společnost před týdnem zveřejnila předběžné výsledky za 4Q 2013, které hrubě zaostaly za očekáváním trhu, když firma vykázala tržby mezi 88-89mil. USD (odhad 105,1mil. USD) a ztrátu 1c na akcii (odhad zisk 19c/akcii).

V následném konferenčním hovoru však management uvedl, že důvodem toho, že společnost nedokázala naplnit očekávání bylo několik málo zakázek, které se zákazníci rozhodli odložit na rok 2014 a také proto, že jednání u některých zakázek se protahuje. Co hodnotíme pozitivně je fakt, že se společnosti podařilo navýšit hodnotu budoucích kontraktů na 875mil. USD (+17% y/y). Dalším krátkodobým impulsem může být fakt, že společnost má indikace, že během začátku letošního roku pravděpodobně dotáhne do konce 2 kontrakty, které budou patřit letos k těm větším. Očekáváme, že by detaily těchto kontraktů mohla společnost ohlásit při zveřejnění kompletních výsledků 10. února, kdy zároveň firma oznámí výhled pro 1Q a celý rok 2014. Z pohledu rozvahy disponuje firma hotovostí ve výši 146mil. USD a není zatížena žádným dluhem.

Náš investiční záměř se opírá o fakt, že negativní zprávy jsou v titulu již započteny a z toho co management naznačil v konferenčním hovoru, bychom se mohli dočkat pozitivních krátkodobých impulzů z možného oznámení výše uvedených kontraktů.

Náš krátkodobý scénář počítá s možným návratem titulu k hranici 20 USD, kde se nachází silná rezistence v podobě 200 klouzavého průměru. Podporou a úrovní, kterou považujeme za hraniční pro případné uzavření pozice je dvojité dno, které se utvořilo během podzimu u 15 USD. S ohledem na volatilitu, která titul v současné chvíli provází, jsme přistoupili k pozici s menší váhou.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.