Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

TradeFio – Nákup 150 ks akcií Take-Two Interactive (TTWO)

26.11.2013 | 14:40 0 Komentářů

Reakce na panický pokles titulu v předobchodní fázi po oznámení odkupu cca 12% podílu ve společnosti samotným emitentem, předním producentem videoher – spol. Take Two, z rukou známého investora C. Icahna za 203,5 mil. USD při ceně včerejšího closu, tj. za 16,93 USD/a.

V předobchodní fázi jsme nakoupili 150 ks akcií za cenu 16,05 USD/a. Navýšili jsme tak pozici ve známém výrobci videoher na 300 ks.

S ohledem na nedávné výborné výsledky po uvedení hitu Grand Theft Auto 5 (zaznamenány rekordní prodeje v dějinách videoher) předpokládáme, že úvodní reakce v předobchodní fázi nereflektuje současnou fundamentální sílu společnosti, když díky zmíněné hře GTA5 společnost aktuálně generuje vysoké hotovostní přebytky (i po realizaci dnes oznámeného odkupu společnost drží čistou hotovost v rozvaze), které mohou být v příštím roce přetaveny ve zpětný odkup akcií či výplatu dividendy. I přes exit známého finančníka (realizující tučný zisk z této investice) se domníváme, že aktuální posun na 5-měsíční minima bude pro value-investory představovat zajímavou investiční přiležitost a titul tento pokles bude v krátkodobém horizontu rychle korigovat. Současně předpokládáme, že široké herní portfolio v čele se zmíněnou hrou GTA5 výrazně přispěje k výborným výsledkům v aktuálním čtvrtletí a dnešní oznámení vyjadřuje sebevědomí a optimismus ze strany managementu ohledně dalšího působení společnosti.

Nadále cílujeme titul k hranici 20 USD.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.