Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

TradeFio – nákup 15 ks akcií Komerční banky

24.09.2015 | 16:17 0 Komentářů

Reakce na prudký pokles ceny akcií Komerční banky v posledních dnech v kontextu negativního tržního vývoje bez vnitřních fundamentálních změn titulu.

K dnešnímu dni bylo do modelového portfolia TradeFio nakoupeno 20 ks akcií Komeční banky z cenu 5 032 Kč. Za absence nových kurzotvorných zpráv ztratily akcie Komerční banky za posledních 5 dní 10% své hodnoty a vyklesaly na technickou podporu poblíž 5 000 Kč. K současnému rychlému propadu dle našeho názoru došlo především v souvislosti s negativním tržním sentimentem, kterého jsme svědky zejména na trzích v západní Evropě a USA. Na základě předchozích operací s titulem (více zde) tak využíváme současného poklesu a vstupujeme do long pozice. U titulu je také patrná aktivita velkého prodejce, která by na současných cenách měla dle našeho názoru ustávat. Dle našeho názoru by měl tlak na titul ustávat při rostoucí přítomnosti větších nákupních objednávek na aktuálních úrovních.

Primární cíl výstupu z pozice stanovujeme poblíž ceny 5 400 Kč, tedy přibližně u 7% zisku. Pro opravdu krátkodobé investory vidíme první možnou realizaci zisků již u 200 MA kolem 5 260 Kč (+4%). Pokud by titul rychle vystoupal na tuto úroveň a převládalo by zvýšené riziko návratu na nákupní cenu, tak nevylučujeme zamknutí dosaženého zisku již na této hladině. V případě nepříznivého vývoje budeme s titulem dále pracovat a pozici případně akumulovat.

 

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.