Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Tradefio – nákup 108 kusů SSO

28.03.2018 | 20:37 0 Komentářů

Korekci na akciovém trhu využíváme k nakoupení 108 kusů ETF s tickerem SSO. ETF dvojnásobně kopíruje pohyb akciového indexu S&P 500.

Námi očekávaná podzimní korekce na akciovém trhu, na kterou jsme neúspěšně sázeli v předchozích dvou obchodech, se nakonec odehrála až o několik měsíců a zároveň o jednu výsledkovou sezónu později. Zaslouženě byla realizovaná ztráta, když se trh dolů vůbec nehnul díky optimismu spojeného s daňovou reformou. Ze zpětného pohledu byly pozice uzavřeny ještě na relativně přijatelných úrovních, když se trh následně dostal až na extrémně překoupené úrovně a v případě většího stop lossu by pozice byly uzavřeny s větší ztrátou někdy během prosince nebo ledna.

Není náhodou, že propad na trhu přišel v průběhu výsledkové sezóny, kdy jsou omezeny zpětné odkupy akcií ze strany firem. Stačilo malé otočení trhu a růst volatility a spustily se automatické výprodeje ze strategií jako Trend Following, Risk Parity, Volatility Targeting apod. Jakmile i fondy využívající tyto strategie přestaly akcie nakupovat a naopak začaly agresivně prodávat, trh z důvodu velice nízké likvidity rychle spadnul z dosavadních maxim dolů o více než 10 %. Nutná korekce tedy proběhla, ale vzhledem k solidnímu růstu světové ekonomiky by měl býčí trh pokračovat.

Swingy na indexu Dow Jones v letošním roce poměrně dobře následují projekci zveřejněnou na začátku roku, viz https://www.fio.cz/zpravodajstvi/odborne-clanky/203275-vyhled-na-rok-2018 

První buy point na přelomu ledna a února časově vyšel, stejně tak lokální high v únoru a v polovině března s následnou druhou nohou poklesu na konci měsíce. Druhý buy point vychází právě teď na přelom března a dubna. Očekáváme uklidnění situace a dubnovou rally v souladu s projekcí. Dostáváme se navíc do sezónně silného období, což pravděpodobnost růstu akcií zvyšuje. Nejvýraznější pohyb nahoru se pak dá očekávat během prvního a třetího týdne v dubnu.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.