Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

TradeFio – nákup 100 ks CVS

08.03.2019 | 15:48 0 Komentářů

Poklesu akcií využíváme k nákupu CVS Health za 52,26 USD.

CVS Health, americká společnost zahrnující síť lékáren, pharmacy benefit management (PBM) a nově i zdravotní pojišťovnu sice představila solidní výsledky za 4Q 2018, ale výhled EPS pro letošní rok byl výrazně pod konsenzem trhu. Společnost čelí několika problémům, jako jsou změny rebates a reimbursements v americkém zdravotním systému, nižší než očekávané tržby z nových generik a již delší dobu slabý segment Long Term Care. Část těchto problémů by měla být dočasná a ustupovat v průběhu letošního roku. Akcie CVS se obchodují při 7,5x odhadovém FY19 EPS a vzhledem k historickým násobkům CVS i vůči trhu jsou relativně levné. Díky akvizici pojišťovny Aetna vznikl unikátní vertikálně propojený holding poskytující zdravotní služby ve Spojených státech. Velká pozornost bude nyní věnována dosažení synergií při konsolidaci s Aetnou. Kvůli akvizici v celkovém objemu 77 miliard USD včetně převzatého dluhu Aetny se CVS Health výrazně zadlužilo, nicméně všechny tři segmenty firmy generují dostatečné free cash flow pro dosažení cílovaných ukazatelů zadlužení.

Aby toho u CVS nebylo málo, tak zástupci Demokratické strany navrhli zákon známý pod označením „Medicare of All“, který by vedl k zásadním změnám v americkém zdravotním systému a byznysu zdravotních pojišťoven. Pravděpodobnost prosazení zákona je mizivá vzhledem k rozložení sil v Kongresu a dopadu na federální rozpočet.

Pokles CVS je z našeho pohledu přehnaný a akcie se dostaly na silně přeprodané úrovně a počítáme s korekcí tohoto pohybu.

Fio banka, a.s.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.