Neděle 20. června. Svátek má Květa.

TradeFio – nákup 100 ks akcí Delta Air Lines

17.02.2015 | 17:03 0 Komentářů

Spekulace na růst titulu zpět k horní hraně postranního trendového kanálu za podpory příznivé situace v odvětví leteckých společností a možné krátkodobé korekce cen ropy zpět pod hladinu 50 dolarů.

V rámci modelového portfolia TradeFio byla nově otevřena spekulativní long pozice akcií Delta Air Lines (DAL). Na trhu bylo nakoupeno 100 ks akcií za cenu x dolarů. Dle tržní kapitalizace největší letecká společnost v USA se od prosince loňského roku obchoduje v bočním trendovém kanálu přibližně mezi 45 a 50 dolary. V posledních dnech se cena akcií nachází při dolní hraně zmiňovaného pásma, kde byla v minulosti podpora již několikrát potvrzena, a titul stoupal k 50dolarové hranici. Otevíráme tak spekulativní pozici založenou na technických indikátorech v kombinaci s příznivou situací v celém odvětví leteckých firem (především díky levné ropě). Akcie Delty se zároveň značí velmi solidním oceněním, když očekávané PE na konci letošního roku je na úrovni 9. Domníváme se také, že rychlý únorový růst cen ropy může být z krátkodobého pohledu vyčerpaný a pravděpodobnost dočasného poklesu zpět pod 50 dolarů (v případě WTI) se zvýšila.

Zdroj: Bloomberg

Target profit stanovujeme u ceny 50 dolarů s potenciálním ziskem přesahujícím 10%. Možný nepříznivý vývoj obchodu budeme jistit stop-loss pokynem s limitovanou ztrátou na úrovni přibližně 5%.

 

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.