Sobota 19. září. Svátek má Zita.

TradeFio – komentář k pozicím Take-Two, Intel a Michael Kors

10.08.2015 | 15:28 0 Komentářů

Stručný komentář k vybraným pozicím v rámci modelového portfolia TradeFio.

Take-Two

Akcie amerického výrobce her Take-Two Interactive Software (TTWO) držíme v portfoliu od března letošního roku, kdy jsme uskutečnili dva nákupy s průměrnou pořizovací cenou 24,58 USD. V polovině května titul vystoupal na základě dobrých hospodářských výsledků a zvýšeného výhledu pro nadcházející kvartál na námi stanovenou cílovou cenu a my jsme tak realizovali dílčí zisk prodejem poloviny pozice za 27,70 USD (+12%). Target pro druhou polovinu obchodu jsme stanovili kolem 30 USD. Páteční zavírací cena 31,46 USD tak s náskokem překonává náš stanovený cíl a se ziskem blížícím se 30% je vhodná k realizaci. Společnost navíc dnes po zavření trhů představí výsledky hospodaření za další kvartál, což samo o sobě znamená zvýšenou pozornost a náchylnost k výraznějším cenovým pohybům. Na základě pokračujícího úspěchu hry GTA V, průběžných měsíčních dat z herního trhu v USA a již oznámených dobrých hospodářských výsledků konkurenční firmy Activision Blizzard (překonány odhady, zvýšen výhled) věříme v další dobrá čísla společnosti Take-Two a v následnou růstovou tržní reakci. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli podržet titul dále v portfoliu navzdory již dosažnému cíli a částečně tak spekulujeme na dnešní čtvrtletí výsledky. Na druhé straně však pozice již splnila dosavadní očekávání a zamknutí zisků především u konzervativnějších typů investorů nelze považovat za chybné.

Zdroj: Bloomberg

 

Intel

Od konce června držíme v portfoliu také polovodičového lídra trhu Intel. Pozice zatím nenaplnila naše očekávání a pohybuje se aktuálně ve ztrátě -4%. Náš náhled na společnost a konkrétní obchod se však od našeho vstupu nezměnil a dále jsme optimističtí ohledně vývoje v druhé polovině letošního roku. Věříme v pozitivní katalyzátory v podobě nových produktů (procesory Skylake, OS Windows) a v pokračující růst tržeb a marže divize datových center. Očekáváme tak zlepšenou situaci na PC trhu, která dle našeho názoru v kombinaci s příznivým časovým období („back to school“, pravidelně silnější závěr roku) pomůže akciím Intel zpět na vyšších cenové hladiny.

 

Michael Kors

Výrazně ztrátová pozice v módní firmě Michael Kors naznačila v posledním týdnu snahy o solidní posílení. Společnost totiž minulý čtvrtek zveřejnila hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí, které nenaplnily výrazně černé tržní scénáře. Titul na burze rázem posílil o více než 10%. O navýšení pozice jsme však zatím nerozhodli, přestože se domníváme, že společnost je fundamentálně atraktivně oceněna. Hlavním důvodem jsou především postrádající známky obratu trendu vývoje porovnatelných prodejů na nejsilnějším domácím trhu v USA.  

 

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.

Fio banka, a.s.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.