Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

Tomáš Holub z bankovní rady ČNB se pravděpodobně přikloní ke zvýšení sazeb o 50 bps

21.09.2021 | 10:44 0 Komentářů

Člen bankovní rady Tomáš Holub v rozhovoru s agenturou Reuters uvedl, že na měnovém zasedání, které se má konat 30. září, pravděpodobně podpoří zvýšení úrokových sazeb o 50 bazických bodů.

Česká národní banka zatím zvýšila hlavní dvoutýdenní repo sazbu ve dvou krocích, a to v červnu a srpnu, vždy o 25 bazických bodů na současných 0,75 %.

Ze sedmičlenné bankovní rady hlasoval v letošním roce pro zvýšení hlavní sazby o 50 bps pouze Vojtěch Benda, pro schválení návrhu je však nutný souhlas její prosté většiny. V současné chvíli se k možnosti utažení o půl procentního bodu přiklání nejméně dva další členové rady, poznamenala agentura Reuters.

Svůj protiinflační postoj podpořil Holub dodatečným komentářem, že debata o zvýšení sazeb o 25, či 50 bazických bodů by se mohla opakovat také při listopadovém zasedání bankovní rady.

„Za mě se celá situace celkem zřetelně kloní k tomu, že je třeba nejen pokračovat ve zvyšování sazeb na každém dalším zasedání, což jsme už dost silně avizovali v srpnu, ale je potřeba vložit tam asi i nějaký výraznější krok,“ řekl Holub.

Zdroj: Reuters

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.