Středa 24. února. Svátek má Matěj.

Tisková konference finančního ředitele Komerční banky J. Šperla po dnešním výsledkovém reportu

06.11.2019 | 11:00 0 Komentářů

Jiří Šperl mj. upřesnil již v reportu avizované možné rozpouštění vytvořených opravných položek. Pozitivní dopad na náklady na riziko by měl být zhruba ve výši 500 milionů Kč. KB potvrzuje výhled výhled růstu úvěrů v tomto roce středním až nízkým jednociferným tempem (cca 4 %). V roce příštím cílí na akceleraci tempa růstu (6 %). Šperl potvrdil dividendový výhled pro tento rok.

Výsledek obrázku pro komerční banka fio

Finanční ředitel Komerční banky dnes po zveřejnění kvartálních čísel hovořil v Praze pro média. Jiří Šperl řekl hovořil o širším spektru témat, které sumarizujeme níže:

  • KB potvrzuje dividendový výhled pro rok 2019 při dividendovém výplatním poměru 65 % konsolidovaného čistého zisku.
  • V dnešním výsledkovém reportu banka zveřejnila informaci, že v současnosti jedná o řešení významné historické angažovanosti. V případě úspěšného dokončení by pak ve 4Q/19 mohla přistoupit k rozpuštění vytvořených opravných položek ve “významném objemu”. Na dopolední tiskové konferenci posléze J. Šperl upřesnil, že pozitivní dopad na náklady na riziko by měl být zhruba ve výši 500 milionů Kč.
  • KB potvrzuje výhled tempa růstu úvěrů v tomto roce středním až nízkým jednociferným tempem (cca 4 %).
  • V příštím roce bude banka cílit na zrychlení dynamiky tempa růstu úvěrů, když chce usilovat o více než 6% meziroční nárůst.
  • Výnosy by tento rok měly růst v rozmezí 3 % – 4%.

Akcie KB dnes na BCPP mírně klesají (-0,13 %).

 

Zdroj: Reuters

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.