Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Tiffany & Co výsledky neoslnila

20.03.2015 | 14:53 0 Komentářů

Společnost Tiffany & Co, která se zabývá výrobou a následným prodejem šperků, dnes před otevřením trhů zveřejnila hospodářské výsledky za 4Q 2014.

Společnost reportovala zisk 1,51 USD na akcii (před rokem 1,47 USD na akcii). Tržby dosáhly 1,29 mld. USD (před rokem 1,3 mld. USD). Konsensus byl nastaven na zisk 1,5 USD na akcii a celkové tržby 1,29 mld. USD.

Výsledky Tiffany byly výrazně ovlivněny silným americkým dolarem, který společnost zasáhl hned dvakrát. Jednak nižšími tržbami v zahraničí, zároveň však silný dolar negativně ovlivnil i turisty přijíždějící do USA, pro které bylo dražší zde nakupovat zboží.

Největší obavy však vyvolává dnes zveřejněný výhled společnosti. Vlivem kurzových změn by mělo v následujícím čtvrtletí dojít k poklesu čistých příjmů o 30 %. Tržby by ve stejném období měly klesnout o 10 %, na vině je především očekávané zpomalení prodejů v USA.

Nepříznivé zprávy nezůstaly bez odezvy. Akcie společnosti (TIF) ihned po openu odepsaly 3,3 % na 83,4 USD. Tržní kapitalizace společnosti dosahuje 11 mld. USD.

Zdroj: Bloomberg, Yahoo

Tomáš Spousta, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.