Pondělí 28. září. Svátek má Václav.

Thyssenkrupp uhlídal náklady a reportoval výsledky nad konsensem trhu

13.08.2015 | 14:56 0 Komentářů

Německá průmyslová skupina Thyssenkrupp dnes ráno zveřejnil výsledky hospodaření za fiskální 3Q 2015.

Výsledky společnosti Thyssenkrupp za 3Q 2015
  3Q 2015 Konsensus 3Q 2015 3Q 2014
Tržby (mld. EUR) 11,18 11,13 10,74
Čistý zisk (mil. EUR) 244 196 93
Očištěný zisk na akcii (EPS, EUR/akcie) 0,43 0,32 0,16

 

Společnost se sídlem v Essenu i v uplynulém čtvrtletí úspěšně pokračovala v transformaci od výrobce oceli k diverzifikované průmyslové firmě vyrábějící složitější produkty. Společnost i nadále pokračovala v expanzi divizí výtahů a průmyslových výrobků, důsledně však hlídala efektivitu provozu a s ní spojené celkové náklady. Především díky důslednému hlídání nákladů se divize výroby oceli v Evropě podařilo dosáhnout nejlepšího kvartálu za poslední 4 roky.

Divize výroby výtahů, která je nejziskovější z celé společnosti zaznamenala meziročně 22% nárůst zisku před zdaněním a úroky na 211 mil. EUR, což představovalo více než třetinu celkového zisku společnosti. Rychle rostla také evropská divize výroby oceli, které stoupl EBIT o 61 % na 166 mil. EUR. Nejhůře si vedla divize Steel America, která vykázala ztrátu na úrovni EBIT 25 mil. EUR. Thyssenkrupp navíc dodal, že neví, kdy divize začne být zisková.

CFO společnosti Guido Kerkhoff se také podrobněji vyjádřil k budoucnosti společnosti na čínském trhu, kde Thyssenkrupp v současnosti tvoří 6 % z celkových tržeb. Společnost v budoucnu očekává větší podporu čínského průmyslu ze strany státu. Kerkhoff se příliš neobává ani devalvace čínské měny, která jen za poslední tři dny oslabila vůči americkému dolaru téměř o 5 %. Čína podle něj nezačne se slabším jüanem „chrlit“ do světa více oceli, protože i tamní výrobci musí nakupovat základní materiály v dolarech, což značně snižuje velikost pozitivního efektu devalvace. Druhým faktorem jsou potom vysoké přepravní náklady.

Thyssenkrupp dnes také potvrdil výhled pro letošní fiskální rok, ve kterém společnost očekává EBIT na intervalu 1,6-1,7 mld. EUR. Podle slov CFO společnosti lze očekávat EBIT blíže k horní hranici tohoto pásma.

Akcie společnost Thyssenkrupp (TKA) reagují na zveřejněné výsledky růstem. Aktuálně se jejich cena nachází na 22,7 EUR (+1,9 %), ráno se však dostala až na 23,5 EUR.

Zdroj: Bloomberg, Reuters, Thyssenkrupp

Tomáš Spousta, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.