Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Tesle se v květnu v Číně dařilo

15.06.2020 | 11:00 0 Komentářů

Tesla se dle čísel registrací nových vozidel se současnou situací vypořádává lépe než její konkurenti. Registrace vozů Tesla se v měsíci květnu zvedly a zaznamenaly tak největší nárůst v Číně vůbec. Většina prodaných vozů na tamějším trhu byla vyrobena v čínské továrně Tesly.

Čísla za květen jsou pro Teslu příznivá

Registrace vozů Tesla se v minulém měsíci v Číně zotavily a naznačují tak možné oživění poptávky po jejich vozech na největším automobilovém trhu světa.

V květnu bylo v Číně registrováno 11 364 nových vozů Tesla. To je prozatím největší měsíční počet registrací pro Teslu v Číně, která navyšuje svoji produkci po tom, co na začátku roku otevřela svoji první tamější továrnu.

Čína je pro růstové plány Tesly klíčovým trhem. Nicméně rizika americko-čínské obchodní války stále přetrvávají.

Měsíční meziroční změny počtu prodaných vozů v Číně; zdroj: Bloomberg

Čísla nových registrací signalizují, že Tesla se s momentální situací vypořádává lépe než jiní výrobci elektrických vozidel v Číně. Mezitím co se tamější automobilový trh jako celek zotavuje (v minulém měsíci se registrace vozů po více než roce zvýšily), tak prodeje elektrických vozidel od poloviny roku 2019 poklesly. Jedním z důvodů je snížení dotací na elektromobily a zároveň pokles cen ropy.

Tesla byla nejlepším prodejcem elektro-vozů v minulém měsíci, uvedla tamější automobilová asociace. Tesla v prodejích překonala jak lokální konkurenty (např. NIO), tak ty globální, mezi něž paří například Merceds-Benz.

Celkový prodej vozů na alternativní pohon, včetně elektro-vozů, v květnu meziročně poklesl o 26 % na 70 200 kusů. V dubnu došlo k meziročnímu poklesu o 30 % a v březnu o 49 %.

Vozy vyrobené v čínské továrně tvořily většinu nových registrovaných vozů Tesly v Číně. Firma je tak na dobré cestě splnil svůj cíl, a to vyrobit ve své čínské továrně 100 tisíc vozů během letošního roku.

Akcie Tesla v pátek oslabily o 3,86 % a uzavřely na ceně 935,28 USD.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.