Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Tesla výsledky šokovala investory, akcie v after-marketu +24 %

09.05.2013 | 11:13 0 Komentářů

Akcie Tesly včera zažily po oznámení prvního zisku v historii existence společnosti za silného objemu rally, kdy se vyšplhaly o 24 % výše až k hranici 70 dolarů.

Upravený zisk na akcii amerického výrobce elektromobilů za první kvartál současného fiskálního roku dosáhl 12 centů při očekávání zisku analytiků oslovených agenturou Bloomberg ve výši 4 centů. Ve stejném období v předchozím roce firma ztratila 76 centů na akcii. Tržby vzrostly na 562 milionů dolarů, tedy na 18,6 násobek tržeb stejného kvartálu předešlého roku! Hrubá marže byla 17 % a ve 4Q by měla dosáhnout 25 %.

Za vynikajícími čísly stojí zrychlující se prodeje ‚zero emission vehicle‘ modelu S, kterého se v prvním kvartále prodalo 4900 kusů. Celoroční prodejní cíl Tesla posunula z únorového odhadu 20 tisíc o jeden tisíc výše. Model S je revolučním elektromobilem, protože kromě nulových emisí se může pochlubit dojezdem více než 500 kilometrů a v nejsilnější 85 kWh verzi zrychlením z 0 na 100 km/h 4,4 sekundy. Jedná se ale o spíše luxusní automobil, protože i po daňovém dobropisu se jeho cena pohybuje v rozmezí 50-80 tisíc dolarů. Na druhou stranu, když zvážíme všechny parametry, můžeme dojít k závěru, že Tesla S má potenciál stát se prvním elektromobilem, který dokáže konkurovat klasickým luxusnějším automobilům se spalovacím nebo vznětovým motorem.

Akcie (TSLA) jsou od začátku roku doslova na roztrhhání, protože si připsaly už více než 65 %.

Zdroj: Bloomberg, Marketwatch

David Krejča
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.