Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Tesla vstoupí počátkem roku 2021 na indický trh

29.12.2020 | 12:40 0 Komentářů

Zakladatel Tesly Elon Musk již v říjnu potvrdil plán prodávat elektromobily na indickém trhu, avšak teprve včera indický ministr unie pro silniční dopravu a dálnice potvrdil, že objednávky vozů se spustí zpočátku roku 2021.

Indický ministr mikro, malých a středních podniků a zároveň ministr unie pro silniční dopravu a dálnice Nitin Gadkari v pondělí pro indický deník The Indian Express uvedl, že Tesla počátkem roku 2021 vstoupí na indický trh. Podle jeho slov začne Tesla nejdříve v Indii své vozy prodávat a později, na základě poptávky, možná začne na tamním trhu automobily vyrábět. Gadkari také podle indického deníku uvedl, že Indie se během příštích pěti let stane výrobním centrem automobilů číslo jedna.

Podle indického deníku bude první dostupný model Tesla Model 3, přičemž objednávky těchto vozů bude možné provést během následujících pár týdnů. Economic Times však uvádí, že k samotnému prodeji vozů dojde až v druhé polovině roku. Cena základního modelu Tesla Model 3 bude podle odhadů stát 5-6 mil. rupií (průměrně 75 tis. USD).

Akcie Tesly (NASDAQ: TSLA) ve fázi před otevřením trhu rostou o 0,11 % na 664,4 USD.

Zdroj: The Indian Express, The Economic Times, Bloomberg

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.