Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Tesla skokově vzrostla po posunutí kvartálního reportu a pozitivních slovech dřívějšího kritika

24.10.2018 | 12:05 0 Komentářů

Akcie Tesly skokově vzrostly poté, co firma oznámila posunutí kvartálního reportu na dnešek po uzavření trhu a dřívější prominentní short seller Andrew Left řekl, že změnil na výrobce elektrovozů názor. Včera akcie Tesly posílily o 12,72 %.

Zdroj: Tesla

Výrobce elektromobilů Tesla včera oznámil posunutí kvartálních výsledků za třetí čtvrtletí tohoto fiskálního roku na dřívější termín. Původně měla Tesla kvartální čísla reportovat 31. října, včera však report posunula o týden dopředu a výsledky tak oznámí již dnes po skončení dnešní obchodní seance.

Kromě posunutí kvartálních výsledků bylo včera pozitivní zprávou pro akcie Tesly také prohlášení dlouholetého kritika společnosti Andrewho Lefta z firmy Citron Research, který akcie Tesly dlouhou dobu shortoval. Včera pro Bloomberg řekl, že v současné chvíli je co se Tesly týče long, když zmiňoval mimo jiné faktor nového Modelu 3. Podle Lefta se CEO Tesly Elonu Muskovi podařilo přetáhnout část zákazníků zavedených automobilek jakými jsou BMW, Mercedes, Toyota či Honda.

V návaznosti na výše zmíněné zprávy akcie Tesly včera posílily o 12,72 %. Dnes v pre – marketu posilují o 1,5 %.

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

František Mašek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.