Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Tesla propustila 9 % všech svých zaměstnanců

14.06.2018 | 09:42 0 Komentářů

Výrobce elektromobilů Tesla oznámil k dnešnímu dni restrukturalizaci uvnitř firmy, která se projeví propouštěním více než 3 400 zaměstnanců (z 37 543 zaměstnanců celkem). Elon Musk nastínil možnost škrtů pracovních pozic již na počátku června. Generální ředitel Tesly uvedl ve zprávě na Twitteru, „jedná se o obtížný, ale nezbytný krok“. Tato restrukturalizace obsahuje největší škrty za 15 let historie společnosti a jeví se jako následek snahy Elona Muska přesvědčit investory o tom, že je schopen dostát finančním cílům stanoveným na poslední dva kvartály fiskálního roku bez nutnosti návratu na Wall Street pro získání nového kapitálu.

Společnost restrukturalizací dále reaguje na nedávné zvýšení nákladů ve výrobě automobilu Model 3, přičemž jen za poslední kvartál náklady společnosti spojené s výrobou a vývojem vzrostly na hranici překračující miliardu dolarů. CEO společnosti dále uvádí, že propuštění zaměstnanci nepocházejí z výrobní sekce, takže produkce automobilů Model 3 nebude restrukturalizací ovlivněna.

CEO společnosti Tesla Elon Musk

CEO společnosti Tesla Elon Musk

Tesla zažívala těžkosti skrze celá první dvě čtvrtletí tohoto roku, které primárně ovlivnilo chování Elona Muska. Ten například žertoval o bankrotu Tesly během prvního dubna, a dále analytikům sdělil, že nehodlá odpovídat na jejich hloupé otázky, čímž si vysloužil nával kritiky téměř ve všech mediích.

Akcie Tesly (TSLA) na informaci o škrtech zareagovaly růstem, přičemž aktuálně v předobchodní fázi posilují o 0,93 % na 347,98 USD za akcii.

Zdroj: Bloomberg, Financial Times

Jan Paščenko, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.