Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Tesla pokračuje v realizaci svých plánů týkajících se výstavby výrobní haly Gigafactory 3 v Číně

07.01.2019 | 10:53 0 Komentářů

Společnost Tesla pokračuje v realizaci svých plánů, které se týkají výstavby výrobní haly Gigafactory 3 a do konce roku 2019 by ráda začala s výrobou Modelu 3.

Zdroj: Vlastní

Elon Musk uvedl, že Tesla v pondělí „prolomí ledy“ ohledně plánů produkce jejího Modelu 3 v Šanghaji na konci tohoto roku.

Na svém twitteru píše, že společnost Tesla má v úmyslu dokončit počáteční výstavbu výrobní haly letos v létě, do konce roku začít s produkcí Modelu 3 a během příštího roku dosáhnout vysokého objemu produkce.

Musk v červenci podepsal v Šanghaji oficiální dohodu s vládou týkající se otevření automobilové továrny Gigafactory 3, první výrobní továrny v Číně. Čínská média informovala, že výrobní závod bude disponovat kapacitou k produkci 500 000 elektromobilů ročně.

Tesla v minulém roce snížila cenu svých vozů na čínském trhu s úmyslem ztlumit dopady tarifů plynoucích z obchodní války mezi USA a Čínou. Vybudování výrobních kapacit v Číně umožní společnosti vyhnout se některým nejistotám spojeným s importem vozů do Číny.

Akcie společnosti Tesla v před burzovním obchodování posilují o 1,33 % na hodnotu 321,93 USD.

Zdroj: The Financial Times

 

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.