Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Tesla po včerejších pozitivních výrocích Elona Muska poskočila o skoro 10 %

07.06.2018 | 09:08 0 Komentářů

Tesla po včerejších pozitivních výrocích Elona Muska poskočila o skoro 10 %. CEO firmy se pozitivně vyjadřoval k plánované produkci Modelu 3 a odmítl možnost dalšího navyšování kapitálu v tomto roce.

Elon Musk včerejšími výroky pomohl akciím Tesly ke zhruba 10% růstu.

 

Pozitivní Musk

Výrobce elektromobilů Tesla včera skokově posílil po výrocích jejícho zakladatele a CEO Elona Muska. Ten se v pozitivním duchu vyjádřil o plánované výrobě nového Modelu 3 a odmítl možnost dalšího brzkého navyšování kapitálu. Spolu s tím také Musk uznal, že jeho predikce jsou někdy příliš optimistické.

Cíle produkce

Známý podnikatel včera řekl, že Tesla by pravděpodobně měla začít vyrábět 5 tisíc vozů nového Modelu 3 na konci června. To je sice stále o 5 tisíc kusů vozů méně, než Musk projektoval původně při spuštění výroby Modelu 3, avšak je to dvojnásobné číslo oproti současným číslům.

(Ne)navyšování kapitálu

Elon Musk také odmítl možnost, že by v tomto roce Tesla opětovně musela navyšovat kapitál. Naopak dodal, že očekává ve druhé polovině roku pozitivní cashflow a ziskovost. CEO Tesly se posléze vyjádřil i ke svým dřívějším přespříliš pozitivním projekcím. Řekl, že je v jeho povaze být optimistou a že se snaží rekalibrovat jak jen to je možné. Uznal však, že v budoucnu bude moudré držet své odhady více při zemi.

Akcie Tesly po slovech jejího CEO včera skokově posílily (+9,74 %). Jednalo se tak o největší jednodenní růst společnosti za zhruba rok a půl.

Tesla Inc (TSLA) včera uzavřela na 319,5 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 54,2 P/E
Vývoj za letošní rok (%) +2,6 Očekávané P/E
52týdenní minimum (USD) 244,6 Prům. cílová cena (USD) 316,0
52týdenní maximum (USD) 389,6 Dividendový výnos (%)

 

Zdroj: The Financial Times, Bloomberg

 

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.