Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Tesla je podle WSJ vyšetřována ze strany FBI kvůli nadhodnocení prognózy výroby Modelu 3

29.10.2018 | 09:30 0 Komentářů

Tesla je podle WSJ vyšetřována ze strany FBI kvůli nadhodnocení prognózy výroby Modelu 3, kterou zvřejňovala v minulém roce.

Americký deník The Wall Street Journal zveřejnil informaci o tom, že výrobce eletromobilů Tesla je vyšetřován ze strany FBI kvůli potenciálním manipulativním informacím. Deník uvádí, že FBI má podezření ohledně nadhodnocení prognózy výroby nového Modelu 3 v minulém roce, čímž mohlo dojít ke klamným informacím poskytnutým investorům.

Tesla nejprve zveřejnila informace o tom, že bude vyrábět 5 000 kusů Modelu 3 za týden ve čtvrtém kvartálu 2017. Nicméně v minulém roce dokázala celkem vyrobit pouze 2 700 kusů, poslední týden v roce přesně 793 kusů. Společnost tyto informaci komentuje tím, že od amerického ministerstva spravedlnosti bylo opravdu požádáno o poskytnutí dokumentace, nicméně na dobrovolné bázi. Tesla dodává, že po celou bylo zcela transparentní, jak komplikovaná bude výroba Modelu 3. Zástupci americké administrativy se prozatím odmítli k celé věci vyjádřit.

 

Akcie v pre – marketu klesají o 1,18 %.

Tesla Inc (TSLA) +5,1 % na 330,9 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 56,4 P/E
Vývoj za letošní rok (%) +6,3 Očekávané P/E
52týdenní minimum (USD) 244,6 Prům. cílová cena (USD) 318,1
52týdenní maximum (USD) 387,5 Dividendový výnos (%)

 

Zdroj: Bloomberg, WSJ

František Mašek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

František Mašek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.